Dlažba a obklady z přírodního kamene jsou trendy

Dlažba a obklady patří mezi populární architektonické prvky, které se vyznačují vysokou estetickou hodnotou a ve většině případů má jejich využití praktické opodstatnění. Vyrábí se z mnoha různých materiálů a přicházíme s nimi do styku v interiérech i exteriérech. Současné trendy ovšem velí specifickému přírodnímu kameni, který evokuje přirozenost a blízkost přírody. U nás je zakoupíte například u známého tuzemského dodavatele Stonemarket, který nabízí široké spektrum obkladů a dlažeb. Dostanete na výběr mezi břidlicí, pískovcem, kvarcitem (křemenec), jurským mramorem, rulou a vápencem.

Pokud si pohráváte s myšlenkou na transformaci svého bydlení, jejímž výsledkem by měl být přírodní charakter, pak je jsou pro vás venkovní dlažba a obklady z přírodního kamene jako stvořené. Dodají interiéru/exteriéru nevšední atmosféru, kterou si budete pochvalovat nejen vy, ale také vaši přátelé. Ostatně je to právě kámen, který již od nepaměti patří k základním stavebním materiálům – tak proč si jeho harmonickou přítomnost odpírat?

vnitrni-dlazba-kamenna

Kam s přírodním kamenem v interiéru?

Využití kamenných prvků je v praxi skutečně velmi bohaté. Obklady z přírodního kamene najdou své místo všude tam, kde toužíte po blízkosti přírody. Ideálním místem budiž váš obývací pokoj, kde se můžete doslova vyřádit. Ať už kamenem obložíte okolí krbových kamen, prostor za televizí nebo jednu celou stěnu, určitě nešlápnete vedle.

Obkladový kámen se bude stejně dobře vyjímat ve vaší pracovně, kuchyni a dokonce i koupelně nebo na toaletě. Vlhkost mu nevadí a udrží si svůj původní ráz i po letech.

obkladovy-kamen-vnitrni

Nezapomeňte ani na exteriér

Samozřejmostí je použití v exteriéru. Připadá-li vám vaše terasa, sokl, zídka nebo garáž příliš fádní, dopřejte ji trochu přírodního kamene. Možná vás uchvátí natolik, že si nakonec obložíte celou fasádu. Ostatně proč ne, z pestré nabídky materiálů a barevných tónů si vybere opravdu každý.

Tip: Chcete-li se podívat, jak vypadají kamenné obklady a dlažba v praxi, zastavte se v showroomu dodavatele Stonemarket. Najdete ho v Praze 9 na ulici Poděbradská. Případně si sortiment prohlédněte alespoň na fotografiích na www.stonemarket.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.