Záclony a zavěsy stále mají své nezaměnitelné kouzlo

Závěsy a záclony patří k nejstarším prvkům stínící techniky a svou popularitu si drží dodnes – navzdory přítomnosti množství dalších systémů. Od nepaměti sloužily nejen k zastínění, ale také jako důležitá dekorace a zároveň izolační bariéra. Pokud jste se přestěhovali do nového bytu nebo jen chcete oživit současné bydlení, věnujte výběru závěsů a záclon dostatečnou pozornost. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát pozor, jak to vypadá s aktuálními trendy a kde seženete stylové kousky.

Dvakrát měř, jednou řež aneb jak vybrat správnou délku?

Ještě předtím, než se vydáte do světa záclon a závěsů, budete muset změřit celkovou šířku plochy. Můžete se řídit délkou garnýže nebo okna, ale nezapomeňte ji navýšit řasení – zhruba dvoj až trojnásobně. K tomu připočítejte cca 8 cm na založení boků záclony.

zaclony-zavesy

Nepodceňujte ani vhodně zvolenou výšku. Ani v tomto ohledu vám nebude stačit vzdálenost od garnýže k zemi/parapetu. Připočítejte k ní pár centimetrů na založení. Rozhodnete-li se pro záclony ve výšce parapetu, měly z estetických důvodů jeho spodní okraj přesahovat o cca 5 cm. V případě záclon sahajících až k zemi naopak 2 cm uberte.

Jaké jsou aktuální trendy?

Možná se budete divit, ale záclony a závěsy zažívají renesanci. Vyrábí se v širokém spektru barevných provedení, takže si vybere opravdu každý. Vy vybírejte tak, aby záclony/závěsy korespondovaly se stávajícím pojetím interiéru. Nemusíte experimentovat, ale byla by škoda, držet se příliš při zemi. Sáhněte po dekoru, na který se budete rádi dívat i za několik měsíců.

Pokud se v sortimentu neorientujete a nechcete šlápnou vedle, obraťte se na profesionály z dekoratérského studia Bellissimo. Firma nabízí komplexní služby, které spočívají v odborném poradenství a výrobě záclon a závěsů na míru. Rádi vás osobně navštíví a navrhnou řešení, které předčí vaše očekávání. Aktuální nabídku najdete na www.zaclonyvpraze.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.