Renovátor: Perfektní multifunkční pomocník pro kutily i profesionály

Blíží se Vánoce a pokud přemýšlíte, čím potěšit kutila, pořiďte mu renovátor! Případně udělejte radost sami sobě, protože s multifunkčním nářadím vám půjde práce pěkně od ruky. Ale o co se vlastně jedná? Pokud jste před několika lety nezaznamenali boom renovátorů v souvislosti s TV shopy, vězte, že jde o zařízení, které se v mnoha ohledech podobá oscilační brusce. První renovátory byly vyrobeny již před 40 lety a nedají na ně dopustit domácí kutilové i profíci.

Renovátor snoubí hned několik podstatných výhod. Má malé konstrukční rozměry a lze s ním pracovat i v omezeném prostoru. Přijde vám vhod při pokládce podlahové krytiny, renovaci oken, ale také při renovaci auta nebo modelářské činnosti.

Jak vybrat renovátor? Určitě ne jen podle ceny…

Multifunkční nářadí najdete na každém internetovém rohu, ale přesto doporučujeme, abyste nepodlehli vábení nejnižší ceny. Postupujte tak, jako při výběru kteréhokoliv jiného elektrického nástroje. Nejlevnější přístroje mívají vyšší hmotnost, špatné ergonomické vlastnosti a v neposlední řadě velmi omezené příslušenství. Budete-li si chtít časem dokoupit další nástavce, připlatíte si a ve finále nakonec zaplatíte vyšší částku.

Mezi nejspolehlivější výrobce renovátorů patří např. DeWalt, Black and Decker nebo Makita. Za zmínku však stojí také multifunkční zařízení značky Bosch a to i levnější modely.

Posloužit vám může i levnější nářadí

Světlou výjimkou, která dokazuje, že i v levnějším segmentu můžete sehnat kvalitního pomocníka, je značka Skil, která patří do skupiny Bosch. Renovátor Skil 1490MA disponuje motorem o výkonu 220W a lze ho plynule regulovat v rozmezí od 15 000 do 22 000 kmitů za minutu. Základní příslušenství obsahuje brusný nadstavec, 6 brusných papírů, 4 pilové listy, segmentový pilový kotouč, šestihranný klíč a protiprachový adaptér. Samozřejmě je možné dokoupit i další komponenty a to za velmi příjemné ceny. Potěší i nízká hmotnost přístroje – 1,1 kg.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.