Nové trendy v malování bytů pro rok 2014

Zdá se vám, že je vaše domácnost příliš fádní? Interiéru neprospěje nic tak jako čerstvá výmalba. Tak schválně, jak je to už dlouho, kdy jste se naposledy chopili štětce nebo válečku a dali stěnám novou tvář? Naštěstí nejde o nic, co byste nemohli okamžitě napravit. A my vám prozradíme, jaké momentálně panují trendy v malování bytů. Chcete přece, aby vaše domácnost vypadala jako ze škatulky, nebo ne?

Elegantní bílá je opět v kurzu

V minulých letech se experimentovalo, ale v roce 2014 se vrátila „stará dobrá“ bílá. Designéři usoudili, že mnohobarevná výmalba příliš klidu nevzbuzuje. Naopak působí rušivě až chaoticky a proto doporučují, aby byly v interiéru použity maximálně dvě barvy. Samozřejmě s rozdílnou světlostí, tak, aby korespondovaly s danou místností.

Bílá je elegantní, příjemná a univerzální. Můžete ji použít samostatně, ale také v kombinaci se kteroukoliv jinou barvou (ovšem nepřehánět). Na druhou stranu uznáváme, že se nehodí všude. Nebojte se proto sáhnout i po jiných trendy tónech. Z loňského roku doznívá fialová a pomalu ji nahrazuje zelenomodrá.

Ze všeho nejdůležitější je samozřejmě váš subjektivní pocit. Jsou-li vám současné trendy nepříjemné, vymalujte si byt „svými“ barvami.

Tip: Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníky. Ti vám poradí vhodnou barevnou kombinaci a v neposlední řadě zajistí malování na klíč.

malování pokojů

Nezapomeňte na detaily

Jednobarevné stěny evokují monotónnost a nudu, která je v interiéru nežádoucí. Mimo zmíněné kombinace dvou barev můžete zdivo doplnit o další působivé prvky. V jednobarevných místnostech použijte na jednu stěnu výraznou doplňkovou barvu (ideální v kombinaci s bílou) nebo tapetu. Nezapomeňte však na známé rčení „méně je někdy více“. V opačném případě bude výsledek kontraproduktivní.

Na co si dát pozor?

Pří výběru barvy je důležitý osobní pocit, ale zároveň ctěte psychologii barev. Ve velkých prostorách se využívají především teplé barvy (červená, žlutá, oranžová), které je oživí a opticky zmenší. Jsou energické a budete se díky nim cítit veseleji. Oproti tomu studené barvy navozují pocit klidu a čistoty, opticky zvětšují a hodí se do ložnice, koupelny nebo pracovny.

02

Konkrétní odstín volte s ohledem na množství světla a barvu vždy vybírejte na denním světle. Počítejte s tím, že jakmile barva zaschne, bude vypadat jinak – proto ji nejdříve vyzkoušejte na menší ploše a celou stěnu vymalujte až poté. To analogicky platí také pro fasádní nátěry.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.