Jak vybrat správný regál?

Pokud máte nedostatek úložného prostoru, není jednodušší řešení než to vyřešit kovovým regálem. Díky jejich variabilitě využijete maximum prostoru a uložíte do nich vše co potřebujte. Jak vybrat správný regál, který poslouží všem vaším účelů, to se dočtete v našem článku.

Co při výběru sledovat?

  • rozměry regálu – výšku, šířku, hloubku
  • rozměry prostoru
  • konstrukci regálu – nosnost, způsob skládání
  • možnost rozšiřování

Při výběru vhodného typu a materiálu je nejprve dobré si připravit projekt plošného rozmístění. Bez toho by neměli fungovat žádní majitelé skladu, prodejny nebo knihovny či archivu. Přesné rozvožení prostoru umožní ho nejen maximálně využít, ale také umožní jednoduchý pohyb po prostoru a rychlou obsluhu.

Na co regál využiji?

Při výběru správného regálu je důležité si uvědomit, co v něm bude uskladněné. Zda to bude pro domácí účely tedy v kumbále, šatně nebo spíže. Nebo bude pomáhat v garáži, skladu nebo domácí dílně. Regály je možné také využít v komerčních prostorách jako jsou obchody, prodejny, sklady nebo pneuservisy.

Jak je to s nosností?

Podle místa umístění se pak volí vhodná konstrukce a také nosnost polic. Mohou být police s nosností do 70 nebo 150 kg ale také do 1 500 kilogramů. Pro domácí regály tak stačí police s nosností do 100 kg, ale do skladů nebo dílny je lepší volit regály s vyšší nosností.

U nosnosti mějte na paměti, že výrobce uvádí hodnoty, které jsou platné při rovnoměrném zatížení police. Nejde tedy umístit 100 kg doprostřed police, ale váha musí být rozprostřená po celé její ploše, rovnoměrně.

3 základní typy

  • celokovové šroubované regály
  • zásuvné kovové regály – bezšroubové
  • plastové regály

Celokovové šroubované regály

Konstrukce je z perforovaného L-profilu a s pomocí šroubů a matek se k ní připevňují celokovové přestavitelné police. Celé regály jsou v celokovovém provedení a povrchové úpravě, díky tomu jsou odolnější proti vlhkosti a jsou snadno omyvatelné.

Díky lehčí konstrukci je s regály snadná manipulace a konstrukce je variabilní v nastavení výšky polic a napojování dalších regálů, je možné tak vytvořit regálový systém nebo řadu. Regály tak můžete vyplnit celou stěnu.

Zásuvné kovové regály

Konstrukce zásuvných regálů tvoří dvě bočnice, do kterých se zasouvají police nebo háčky, na které se poté zavěsí police. Velkou výhodou bezšroubových kovových regálů je rychlé sestavení a široká variabilita výšky polic i jejich nosnosti.

Plastové regály

Plastové regály jsou složené z celoplastové lehké konstrukce a plastovými policemi. Ty ovšem nejsou výškově nastavitelné. Jejich výhodou je lehkosti, tudíž velmi snadná manipulace a přenositelnost. V neposlední řadě pak jejich dlouhá životnost, snadná údržba a montáž bez použití nářadí a materiálu.

Materiál police

Materiál polic se vybírá podle typu uskladněného zboží či produktů a také podle prostředí, kde budou regály umístěné. Do vlhkého prostředí vybírejte pozinkované nebo nerez, lakované do interiérů, díky široké škále barev nebo chromované drátěné do spíže.

plechové (pozinkované, lakované)

s laminátovou dřevotřískou

nerezové

ze surové dřevotřísky

chromové drátěné

plastové

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.