Proč je důležitá revize elektroinstalace?

Elektřina je dobrý sluha, ale špatný pán. Na význam pravidelných revizí elektroinstalace, zařízení a spotřebičů jsme se zeptali odborníků z firmy Grestr s.r.o., která provádí elektromontážní práce a revize elektroinstalace Český Krumlov. Nejdůležitější informace najdete v následujících řádcích.

Pravidelnou revizí minimalizujete riziko vzniku požáru či újmy na zdraví a životech v souvislosti s nevyhovujícím stavem elektroinstalace, elektrozařízení a spotřebičů. Zároveň ušetříte nemalou částku, kterou byste museli investovat do rozsáhlejší opravy nebo pořízení nového zařízení. Revize podléhá zákonu č. 262/2006 Sb. a zákonu č. 309/2006 Sb.

Revize elektrozařízení se týká instalací, hromosvodů, ale také výpočetní techniky, elektrického nářadí a elektrických strojů. Neměli by ji podceňovat především zaměstnavatelé, kteří jsou povinni zajistit bezpečí na pracovišti. Neprovádění revize je postihováno inspektoráty bezpečnosti práce a v případě újmy na zdraví či majetku pojišťovny určí jako viníka provozovatele objektu, čímž pozbude účinnosti i pojištění proti škodě způsobené zaměstnancům.

Kdo je oprávněn k provádění revizí elektrozařízení?

Provádění revizí zajišťují pouze certifikovaní revizní technici, kteří disponují osvědčením pro provádění této činnosti v daném prostředí. Proto je nezbytné, aby vám technik předložil platné oprávnění a osvědčení k revizím – jinak by byl vystavený revizní protokol z právního hlediska neplatný.

Neriskujte a přizvěte si na pomoc odborníky

Pokud nemáte v daném oboru dostatečnou kvalifikaci, raději přenechte realizaci elektroinstalace specializované firmě. Grestr nezajišťuje pouze revize, ale také realizuje elektroinstalace Český Krumlov.

Pomoc se vám bude hodit také v případě montáže hromosvodu a servisu elektrokotle. Na elektromontážní práce Český Krumolov se můžete ve všech ohledech spolehnout. Další informace najdete na www.grestr.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *