Ucpaný odpad je problém. Odborníci radí, jak ho vyřešit

Už zase TO neodtéká! Co teď? V prvé řadě zachovejte klid. Pokud se opět potýkáte s ucpaným odpadem, vězte, že problém vyřešíte poměrně snadno. A když ne vy, udělají to za vás odborníci.

Jak na ucpaný odpad vlastními silami?

Specialisté na čištění odpadů Praha z firmy Herčík a Kříž doporučují následující postup: když je odpad evidentně ucpaný, pokuste se ho uvolnit pomocí některého z k tomu určených přípravků. Moc nestojí a obvykle pomohou.

K nejúčinnějším přípravkům patří hydroxid sodný. Případně Krtek, jehož složení je v podstatě totožné. K dalším populárním čističům odpadu patří Fredy a různé gely (např. Savo Razant).

Vždy dodržujte postup doporučený výrobcem a nezapomeňte, že chemie potřebuje čas – čistič může zapůsobit až za několik hodin.

Je dobré vědět následující: ačkoliv jsou čističe odpadu velmi účinné, poradí si pouze s organickými nečistotami. Tedy s toaletním papírem, vlasy, chlupy apod. V případě odpadu ucpaného např. hračkou nebo jiným předmětem ho budete muset odstranit mechanicky.

Použijte pružinu neboli pero

Jak zajistit průchodnost odpadu ucpaného pevným tělesem? Můžete to zkusit pomocí protahovacího pera (běžně seženete také pod názvem instalatérské pero či pružina). V podstatě jde o vaši poslední šanci – pokud se vám odpad nepodaří zprůchodnit ani tímto způsobem, nezbude vám než zavolat odborníky.

Specialisté na čistění kanalizace Praha z firmy Herčík a Kříž podotýkají, že profesionálové disponují kamerovým systémem, díky kterému mohou okamžitě zjistit příčinu ucpávání. Potrubí mohou opravit frézováním, bezvýkopově i výkopem. V případě potřeby zajistí také čištění navazující kanalizace. Budete mít jistotu, že váš odpad bude opět zcela průchodný.

Chcete se o čištění odpadu a kanalizace dozvědět více? Zajímavé detaily najdete na www.hercikakriz.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.