Přírodní kámen je ozdobou v interiéru i exteriéru

dav

Pokud jste si dali vysoký cíl – vylepšit své bydlení tak, aby vypadalo originálně, exkluzivně a zároveň nadčasově, pravděpodobně se dříve či později dostanete k přírodnímu kameni. Uplatnění nachází v uvnitř i ve venkovním prostředí a umožňuje unikátní propojení moderního obydlí s neživou přírodou.

Jaké vlastnosti jsou pro přírodní kámen typické?

Ať už jde o kamenné obklady či kamennou dlažbu, důležitým kritériem při výběru materiálu není jen neotřelý vzhled, ale především vlastnosti. V případě přírodního kamene jsou velmi praktické, vyniká totiž pevností a stálými mechanickými vlastnostmi. Můžete se spolehnout na nízkou otěruvzdornost a stálobarevnost, minimální nasákavost, a tedy i odolnost vůči mrazu a teplotním výkyvům. Jak doma, tak na zahradě bude přírodní kámen ozdobou, na jejíž estetickou hodnotu budete právem hrdí i po letech.

Možnosti využití? Pestré je slabé slovo

Kde všude lze přírodní kámen využít? V mnoha oblastech napříč stavebnictvím, zahradní architekturou a interiéry. Zájem budí především obkladový kámen ve formě deskovin, který sluší také koupelnovému nábytku a kuchyňské lince. Použít lze také na parapety, pracovní desky, dlažbu, dlaždice – a konečně i jako samostatné kameny do zahrady.

V interiéru se přírodní kámen objevuje také na umyvadlových deskách, vyrábí se z něj i obložení van i obklady krbů, schodišťových stupňů a dalších prvků. V exteriéru může dodat unikátní vzhled fasádě, plotu či chodníku.

Jaké druhy přírodního kamene se používají nejčastěji?

V interiéru nachází uplatnění především mramor a žula, ve venkovním prostředí se často objevují pískovec, břidlice a křemen. Při výběru je žádoucí posoudit fyzikální vlastnosti konkrétního kamene a zohlednit jeho plánované umístění a využití.

Přírodní kámen zakoupíte i online

Prodejem přírodního kamene se zabývá společnost Biro-D, která provozuje prodejny v několika městech a zároveň nabízí možnost objednávky prostřednictvím e-shopu biro-d.cz. Pokud si s výběrem nevíte rady, kvalifikovaní prodejci vám rádi poradí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.