Palivové dřevo je levné a šetrné k životnímu prostředí

Jak se vypořádat s průběžným zdražováním plynu a elektřiny? Pokud vás již delší dobu trápí vysoké účty, zvažte přechod na podstatně levnější a ekologický tepelný zdroj tepla. Na mysli máme dřevo, které může sloužit jako hlavní i doplňkový zdroj při topení plynem či elektřinou. Kombinované topení má velkou výhodu – vyhnete se brzkému rannímu vstávání a dřevem si zatopíte až během dne. A na tom, zda to bude v krbových kamnech, krbové vložce nebo kotli napojeném na ústřední topení, vůbec nesejde.

Proč topit palivovým dřevem?

Palivové dřevo představuje možnost, jak topit velmi levně a zároveň s ohledem na životní prostředí. Při spalování dřeva nedochází k produkci skleníkových plynů. Cena dřeva je dlouhodobě příznivá a v porovnání s ostatními zdroji tepla je nejlevnější.

Výhřevnost dřeva je vždy vesměs podobná, a to nehledě na druh dřeviny. Činí cca 4,3 kWh a jediný rozdíl je v množství spalovaného dřeva. Přesto se za nejvýhřevnější dřeviny považují buk, dub a jasan. Na samotné špice je dřevo habru. Tvrzení, že na topení je vždy lepší tvrdé dřevo, není úplně správné. Měkké dřevo se dobře zbavuje vlhkosti a v kotli rychleji vysychá. Budete-li topit v otevřeném krbu, sežeňte si dřevo z břízy, které při hoření nepraská.

Kde palivové dřevo seženete?

Palivové dřevo je znovuobnovitelný zdroj energie a využívá se k topení snad odjakživa. Za zmínku samozřejmě stojí také atmosféra domácího krbu. Během chladných dní je teplo vycházející z krbu tou správnou esencí pohody.

A kde seženete kvalitní palivové dřevo Praha? Poohlédněte se po něm u společnosti LESALOV, která se specializuje na výrobu dříví a práce v lese. Sídlí ve Velké Dobré u Prahy a nabízí tvrdé, jehličnaté i břízové dřevo. Veškeré informace a možnost objednávky online najdete na www.drivipraha.cz.

You may also like...

1 Response

  1. eliška napsal:

    Dřevo je určitě levné topivo, ale podle mě je nejlepší topit plynem. Je to pohodlné, žádné tahání polen a roztápění kotle a s dodavatelem plynu jako je třeba https://www.epet.cz/ to nevyjde vůbec draze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.