Vinyl je moderní PVC. Proč byste měli chtít podlahu právě z tohoto materiálu?

Jakou podlahovou krytinu pro vaši domácnost? Především byste měli brát ohled na individuální požadavky v jednotlivých místnostech. Přesto existují materiály, jejichž využití je téměř univerzální. Do popředí zájmu se dere vinyl, který lidé upřednostňují před klasikou v podobě lamina. Moderní vinyl se vyznačuje pevností, odolností vůči vodě a velmi zdařilým designem. Dokáže imitovat dřevo, kámen i jiné materiály. A některé podlahy dokonce napodobují tkanou texturu!

Synonymem pro PVC je vinyl. Tak proč se používají oba názvy? Jednoduše proto, aby se rozlišily podlahové krytiny prodávané v rolích a dílcích. Výrobní postup je přitom téměř totožný. Vinyl se vyrábí ze směsi etylenů a přírodních solí. Během výrobního procesu se do něj přidávají změkčovadla a podle množství vznikne měkčené PVC (vinyl v rolích) nebo tvrzený vinyl v dílcích.

Moderní technologie umožňují opatřit povrch vinylové podlahy libovolným dekorem. Díky speciálnímu 3D tisku lze vytvořit plastické vzory. Ty se pak utvrzují nášlapnými vrstvami a ochranným nátěrem z polyuretanu. Kvalitně provedený vinyl tak může být na pohled k nerozeznání od skutečné dřevěné podlahy nebo jiného materiálu.

Vinylové podlahy nabízí množství výhod. Za zmínku stojí například velmi dobrá tepelná vodivost, kterou oceníte v souvislosti podlahovým topením. Dokonce tak dobrá, že se téměř vyrovná keramické dlažbě.

Vinyl je pružný, ale přitom tvrdý. Pocit při došlápnutí je příjemný, míra hluku minimální a riziko uklouznutí velmi malé. Údržba je snadná – stačí podlahu vysát nebo setřít mokrým hadrem. Vinylu voda jinak neublíží, takže se hodí i do místností s trvale vysokou relativní vlhkostí vzduchu.

Shrnuto a podtrženo, vinylové podlahy negativa nemají. Pokud si nepotrpíte na „originalitu“ materiálů a investujete větší částku (kvalitní vinylové podlahy nejsou nejlevnější), získáte krásnou podlahu, která vám bude dlouho dělat radost. Špičkový sortiment najdete na www.parketywolfel.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *