Vinyl je moderní PVC. Proč byste měli chtít podlahu právě z tohoto materiálu?

Jakou podlahovou krytinu pro vaši domácnost? Především byste měli brát ohled na individuální požadavky v jednotlivých místnostech. Přesto existují materiály, jejichž využití je téměř univerzální. Do popředí zájmu se dere vinyl, který lidé upřednostňují před klasikou v podobě lamina. Moderní vinyl se vyznačuje pevností, odolností vůči vodě a velmi zdařilým designem. Dokáže imitovat dřevo, kámen i jiné materiály. A některé podlahy dokonce napodobují tkanou texturu!

Synonymem pro PVC je vinyl. Tak proč se používají oba názvy? Jednoduše proto, aby se rozlišily podlahové krytiny prodávané v rolích a dílcích. Výrobní postup je přitom téměř totožný. Vinyl se vyrábí ze směsi etylenů a přírodních solí. Během výrobního procesu se do něj přidávají změkčovadla a podle množství vznikne měkčené PVC (vinyl v rolích) nebo tvrzený vinyl v dílcích.

Moderní technologie umožňují opatřit povrch vinylové podlahy libovolným dekorem. Díky speciálnímu 3D tisku lze vytvořit plastické vzory. Ty se pak utvrzují nášlapnými vrstvami a ochranným nátěrem z polyuretanu. Kvalitně provedený vinyl tak může být na pohled k nerozeznání od skutečné dřevěné podlahy nebo jiného materiálu.

Vinylové podlahy nabízí množství výhod. Za zmínku stojí například velmi dobrá tepelná vodivost, kterou oceníte v souvislosti podlahovým topením. Dokonce tak dobrá, že se téměř vyrovná keramické dlažbě.

Vinyl je pružný, ale přitom tvrdý. Pocit při došlápnutí je příjemný, míra hluku minimální a riziko uklouznutí velmi malé. Údržba je snadná – stačí podlahu vysát nebo setřít mokrým hadrem. Vinylu voda jinak neublíží, takže se hodí i do místností s trvale vysokou relativní vlhkostí vzduchu.

Shrnuto a podtrženo, vinylové podlahy negativa nemají. Pokud si nepotrpíte na „originalitu“ materiálů a investujete větší částku (kvalitní vinylové podlahy nejsou nejlevnější), získáte krásnou podlahu, která vám bude dlouho dělat radost. Špičkový sortiment najdete na www.parketywolfel.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.