Levnější plyn a elektřina? Právo na úspornější energie máte i vy!

Současná ekonomická situace nahrává myšlenkám na okleštění pravidelných výdajů domácnosti. Pokud vám stav osobních financí dělá starosti a přemýšlíte nad tím, jak ušetřit, zamyslete se nad účty za energie. Možná za elektřinu a plyn platíte mnohem více, než ve skutečnosti musíte. Ale nezoufejte, nabízí se poměrně jednoduchý způsob, jak zbytečnému utrácení učinit přítrž. O změně dodavatele jste již určitě slyšeli, jen jste této možnosti nevěnovali dostatečnou pozornost.

Elektřina a plyn, tedy energie, jsou pro spoustu domácností naprosto zásadní položkou v rámci pravidelných výdajů. Jenomže snížení celkové spotřeby obvykle nepřichází v úvahu. Vařit, topit a napájet spotřebiče zkrátka musíme. Jedinou možností, jak rodinné kase o poznání ulevit, je zmíněná změna dodavatele. Rozdíl nepoznáte na kvalitě, domů vám bude proudit stále stejná energie – jen za ni zaplatíte někomu jinému – a o něco méně než předchozímu dodavateli.

Když vám někdo nabízí úsporu, nebraňte se tomu

V minulosti měla všechna odběrná místa stejného dodavatele, což se následně změnilo a již dlouho si mohou domácnosti i firmy vybrat z poměrně bohaté nabídky dodavatelských firem. Měli byste vědět, že jde o bezplatný proces, který není příliš zdlouhavý ani komplikovaný. Probíhá v následujících krocích:

  1. Zjistíte, zda je změna stávajícího dodavatele za jiného výhodná (porovnáte jednotlivé nabídky).
  2. Vyberete si vhodného dodavatele (roli by neměla hrát pouze cena, ale také přístup k zákazníkům, práva a povinnosti smluvních stran…).
  3. Podepíšete smlouvu.
  4. V případě podpisu plné moci vyřídí veškerou administrativu nový dodavatel.
  5. Odebíráte levný plyn, popřípadě levnou elektřinu.

Nového dodavatele vybírejte obezřetně a nezapomeňte, že cena sice důležitá je, ale společně s ní jsou na prvním místě i další kritéria. Vždy si o dodavateli zjistěte všechny dostupné informace a zaměřte se na hodnocení zákazníků. Dobrou pověst si drží například společnost EP Energy Trading a.s., o které se dozvíte více na https://www.epet.cz/.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.