3 druhy klimatizací do bytu a rodinného domu

Pro zlepšení klimatických podmínek v interiérech vaší domácnosti je dobré investovat do moderních prvků a systémů. Kromě různých větráků a rekuperace je rozhodně na místě uvažovat o pořízení klimatizační jednotky, díky níž se v létě nebudete muset dusit horkým a vlhkým vzduchem. Moderní klimatizace se dají zakoupit v několika verzích.

1. Mobilní klimatizace

První možnost představují mobilní klimatizace. Jde vždy spíše o dočasné řešení, jež je vhodné hlavně do menších bytů v panelových domech.

Zařízení je výhodné především z ekonomického hlediska, nejlevnější mobilní klimatizace vás vyjdou řádově pouze na jednotky tisíc korun. Další předností je fakt, že u nich není zapotřebí provádět žádné stavební úpravy. Přístroje stačí zapojit do zásuvky a zajistit odvod vzduchu skrz rouru, již protáhnete třeba přes přivřené okno.

Nevýhoda spočívá zejména v nedokonalé regulaci teploty, v různých částech místnosti může být jiná.

2. Split klimatizace

Efektivnější a důmyslnější systém představuje split klimatizace. Jde o zařízení, díky němuž máte možnost zajistit požadované klima v místnosti tak, aby zde byla za každých okolností stálá teplota. A to nejen v parných letních dnech, ale celoročně.

Split klimatizace, jak už z názvu vyplývá, je rozdělena na dvě části. Jedna je zabudovaná zvenčí objektu, druhá se pak montuje přímo do místnosti. Výhodou je tichý chod, neboť hlučnější část zařízení je nainstalovaná venku, například na zdi pod oknem apod. Vnitřní část pak může být tvořena kazetou, jež se umístí pod strop pokoje, existují však také další varianty – nástěnná apod.

Na trhu je řada značek, které se na výrobu těchto modelů specializují. Příkladem kvalitních přístrojů jsou namátkou klimatizace Daikin, potažmo klimatizace Samsung.

3. Multisplit klimatizace

Velmi výkonným systémem jsou multisplit klimatizace. Oproti běžným split zařízením mají větší počet vnitřních jednotek, takže dokážou vytvářet ideální teplotu vzduchu a jeho vlhkost klidně po celé domácnosti, nikoliv vždy jen v jedné místnosti. Jsou ideální do větších rodinných domů a bytů. Je samozřejmě nutné počítat s vyšší pořizovací cenou a poměrně značnými stavebními úpravami.

Multisplit modely kromě výše uvedených značek produkují některé další světové firmy. Velmi oblíbené jsou kupříkladu klimatizace Panasonic, s jejichž koupí v tuzemsku není žádný problém.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.