Rekuperace vzduchu znamená stylové a jednoduché větrání

Dnes se hodně dbá na zdravý životní styl. Chceme se dost hýbat, zdravě jíst, dodržovat pitný režim. Na co však zapomínáme, je čistý vzduch. Žijeme ve velkých městech, kde se nám o něčem takovém může jenom zdát – tedy aspoň v případě, kdy si nepořídíme žádného pomocníka, co umí čistý vzduch vyrobit.

Právě kvůli čistému vzduchu si lidé domů pořizují rekuperační jednotky. Když vyvětráte otevřením okna, dostanou se vám domů i všechny zplodiny z aut ze silnice pod vaším domem a další nečistoty. Rekuperace větrá šetrněji.

Co je vlastně rekuperace vzduchu?

Rekuperace vzduchu znamená jeho předehřívání a čištění. Pořídíte si jednotku, skrz kterou chodí vzduch zvenku dovnitř i zevnitř ven. Vnitřní vzduch předehřívá ten venkovní, ovšem nikdy s ním nepřijde přímo do kontaktu, proudí v rozdílných trubkách. Venkovní vzduch je zároveň čištěn. Dovnitř vám tím pádem jde teplý a čistý vzduch, což má mnoho výhod.

Jaké výhody vám rekuperace přinese?

Rekuperace do bytu přivede čerstvý vzduch, což je první výhoda. A dál? Ušetříte za topení, protože vám dovnitř nejde vzduch studený, ale předehřátý. Za vytápění můžete ušetřit až 60-70 % nákladů. S tím souvisí i stálá teplota a přiměřená vlhkost. Rekuperace je zajišťuje, a tím předchází tvorbě plísní na zdech.

Nadšení z ní budou také alergikové, protože moderní rekuperační jednotky obsahují filtr. Ten dokáže odfiltrovat až 99 % bakterií, jemného prachu a pylu, alergiím tedy odzvonilo. V neposlední řadě se hodí do nemovitostí, kde z podloží uniká vyšší koncentrace radonu. Jelikož rekuperace pravidelně mění vzduch, radon elegantně odvětrává.

Potřebujete více důvodů, nebo už máte jasno? Podívejte se na rekuperace Aldes. Firma nabízí řešení pro menší byty i větší rodinné domy. Rekuperaci je samozřejmě možné umístit také do kanceláře. Všude, kde trávíte velkou část dne, byste měli dýchat čerstvý vzduch.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.