Proč topit uhelnými briketami? Jsou praktické, ekologické a mají vysokou výhřevnost

A je to tady. Topná sezóna, na kterou se obyvatelé rodinných domů příliš netěšili, je v plném proudu. Patříte-li k početné lidí, kteří stále topí tuhými palivy, pravděpodobně vás o významu kvality paliva nemusíme přesvědčovat. Ať už topíte v kotli, kamnech nebo krbu, měli byste se seznámit s vlastnostmi uhelných briket, o které je v posledních letech stále větší zájem. Nedají na ně dopustit v Německu a na oblibě získávají i u nás. Proč byste s nimi měli topit i vy?

Co jsou to uhelné brikety?

Uhelné brikety jsou výsledkem lisování z kvalitního uhlí. Výroba probíhá za vysokého tlaku a dochází během ní k odpaření vody. Jde o suché palivo, při jehož spalování nedochází ke vzniku většího množství škodlivých zplodin. Při ekologickém spalování brikety příliš nedoutnají a produkují jen zanedbatelné množství popela.

Ekologičtější charakter je ovšem jen jednou z mnoha výhod. Tou další je vysoká výhřevnost, která se činí cca 21 MJ/kg. Hoří mnohem déle než klasické uhlí, protože prohořívají postupně a v případě utlumení přístupu vzduchu dlouho žhnou. Tuto vlastnost ocení především majitelé krbových kamen, kteří během dne topí dřevem. Na noc pak přiloží několik briket a ráno po prohrábnutí popela opět přiloží dřevo. To začne hořet i bez nutnosti opětovného zatápění.

Balené jsou praktické

Uhelné brikety se prodávají v praktickém balení po 25 kg, které neobsahuje žádný uhelný prach. Velmi dobře se s ním manipuluje a můžete ho nechat hned vedle kotle nebo krbu, aniž byste riskovali znečištění místnosti prachem.

A kde je můžete zakoupit? Doporučujeme německé balené uhelné brikety Rekord od společnosti Optimtop s.r.o., která nabízí také další typy balených tuhých paliv. Prodejce garantuje špičkovou kvalitu a zajišťuje rozvoz v rámci celé České republiky (již od jedné palety). A jestli jsou uhelné brikety drahé? Vzhledem k vysoké výhřevnosti a absenci uhelného prachu vás vyjdou velmi levně!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.