Dražba nemovitostí: Způsob, jak získat vlastní bydlení mnohem levněji

Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte na něj dost peněz? Pokud svůj sen nemůžete realizovat ani za pomocí hypotéky, nevěšte hlavu. Existuje způsob, jak se dostat k domu nebo bytu výrazně levněji. Říká vám něco dražba nemovitostí? Ano, jde o proces, který u dlužníků vzbuzuje obavy ze ztráty střechy nad hlavou, nicméně pro ostatní skvělá příležitosti ke koupi nemovitosti za výrazně nižší cenu. Co takhle dům nebo byt za třetinu, nebo dokonce polovinu obvyklé tržní ceny?

Jaké nemovitostí bývají předmětem dražby?

V prvním kole dražby nemovitostí začíná cena položek (domy, byty, rekreační a komerční objekty, pozemky) na cca dvou třetinách aktuální tržní ceny. Tedy ceny, za kterou se daná nemovitost běžně prodává. V praxi pak může dojít k tomu, že:

  • je o danou nemovitost velký zájem a konečná cena se nakonec vyšplhá blízko k tržní ceně
  • o danou nemovitost nikdo ze zúčastněných neprojeví zájem a poté, co se nevydraží, „putuje“ do dalšího kola. Poté se draží od cca poloviny aktuální tržní ceny.

Zdaleka největší zájem je o reality, které se nachází v atraktivních lokalitách (větší města apod.). Máte-li však spadeno na dům nebo byt v menším městě nebo méně žádané lokalitě, je reálná šance, že se vám jej podaří vydražit za neodolatelnou cenu.

Dražby se můžete zúčastnit fyzicky i online

Dražby nemovitostí probíhají v dražebních sálech a můžete se jich zúčastnit přímo. Vyhledávanou alternativou jsou elektronické dražby prostřednictvím aukčních portálů. Za zmínku stojí portál www.drazba-nemovitosti.com, kde se dozvíte veškeré potřebné informace o tom, jak probíhá dražba nemovitosti a navíc zde najdete přehled realit, které jsou momentálně předmětem dražby.

Shrnuto a podtrženo, dražby nemovitostí sice nepředstavují zaručený způsob, jak získat nemovitost levněji, ale s trochou štěstí se vám podaří vydražit dům nebo byt za mnohem nižší cenu. Ušetříte až statisíce korun a to stojí za zvážení, nebo ne?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.