O nové byty v Praze je nebývalý zájem. Kde se prodává nejvíc?

Líbí se vám novostavby a rádi byste bydleli ve středu všeho dění? Nejste sami. O nové developerské projekty v Praze je v posledních letech značný zájem. S ohledem na vlastnosti moderního bydlení ve srovnání s byty v panelových a činžovních domech se není čemu divit. V roce 2016 byl největší zájem o byty v Praze 9 a jen o něco méně o bytové jednotky v Praze 10. Právě tyto dvě městské části tvořily téměř polovinu z celkového objemu prodaných bytů ve druhém kvartále loňského roku. Čísla vyplynula ze statistik jednoho z developerů, který bedlivě monitoruje trh po dobu téměř deseti let.

Které byty jdou „na dračku“?

Počet prodaných bytů za druhý kvartál roku 2016 činil bezmála dva tisíce. Konkrétně šlo o 446 bytů v Praze 9 a 444 bytů v Praze 10. Dohromady téměř 46 % z celkového počtu. Nejvíce táhly lokality Žižkov, Letňany, Uhříněves a Zličín. Statistika zahrnovala prodej bytů Praha od 149 aktivních developerských společností.

V nejdražších lokalitách se moc bytů neprodá

Přestože jsou městské části Praha 1 a 2 považovány za prestižní, prodeji bytů se zde příliš nedaří. Ve druhém kvartálu 2016 se podle statistik prodalo pouze něco málo přes dvě desítky bytů. Podle expertů je problém v nedostatečné kupní síle. Lidé s vyššími příjmy již bydlení mají a střední třídy preferuje cenově dostupnější nové byty Praha v jiných lokalitách.

Ze statistik je zjevné, že se moc bytů neprodá ani v lokalitách Pankrác, Zahradní město a Háje. Dohromady se v nich prodalo šest bytů. Ještě horší situace byla v Podolí a Vysočanech, kde si byt koupil pouze jeden kupec. S nulou protentokrát zkončila lokalita Krč.

Jak vypadá aktuální nabídka?

Jeden z předních českých developerů, společnost Finep, nyní nabízí nové byty v Praze 9 (projekt Prosek Park) a v Praze 10 (projekty Malý háj a Nad přehradou). Bližší informace najdete na www.finep.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.