Dopřejte svému pejskovi pelíšek, jaký si zaslouží. Jak ho vybrat?

Skutečně vám na vašem čtyřnohém příteli záleží? V tom případě byste měli sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit pro něj maximálně komfortní pelíšek. Psi tráví spánkem a odpočinkem dost času a přestože jsou nenároční a vystačí si i s dekou, zaslouží si mnohem více. Připravili jsme pro vás několik praktických rad, které se vám budou při výběru této základní chovatelské potřeby pro psa hodit. Dodržíte-li následující zásady, učiníte svého zvířecího mazlíčka ještě šťastnějšího.

Jak vypadá ideální psí pelíšek?

Naprostým základem jsou dostatečné rozměry. Pes by měl mít tak velký pelech, aby se v něm mohl pohodlně natáhnout a aby přes něj nepřepadával. Pokud jste si pořídili větší plemeno a nechcete v budoucnu pořizovat několik dalších pelechů, počítejte s jeho budoucí velikostí.

Bude-li se pelíšek pro psa nacházet na studené dlažbě, měla by být jeho spodní vrstva dostatečně izolovaná. Zároveň si dejte pozor na to, aby nebyl materiál příliš tvrdý ani přehnaně měkký. Psům se nejlépe spí na středně tvrdém podloží.

Na tvaru a barvě příliš nezáleží. Tato kritéria jsou spíše otázkou vašeho vkusu. Můžete zvolit decentní design, který nebude příliš bít do očí, nebo naopak sáhnout po nápaditém kousku. Vždy však preferujte dobré užitné vlastnosti před vzhledem. Podstatné je, aby se pes na pelíšku cítil dobře.

Někteří psi potřebují speciální pelíšky

Pro některé psy jsou běžné pelíšky nevhodné. Například starší a na nemoci kloubů náchylný jedinec si vydatně odpočine spíše na kvalitní paměťové matraci (např. česká značka Aminela). Pomocí takové matrace lze předejít nepříjemným zdravotním problémům s otlačenými klouby.

Dalším speciálním typem pelíšku jsou extra odolné modely. Vyrábí se z materiálu, který toho hodně snese a velmi dobře se udržuje. Z hlediska trvanlivosti naopak nejsou ideální plastové a proutěné pelechy – psi mají tendenci je okusovat a ničit.

Další užitečné tipy a rady se dozvíte v tomto článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.