Domácí klimatizace jako nezbytná součást moderní domácnosti

Blíží se léto a s ním teploty, kdy si budete ve svém bytě připadat podobně jako beduíni na poušti. Teploty přes třicet stupňů Celsia a vy se marně snažíte najít místnost, kde bude přijatelně. Situace, kterou znají obyvatelé nejen podkrovních bytů. Příjemnou teplotu v letních parních dnech, ale během mrazivé zimy si dnes přitom může dopřát každý. Pořízení domácí klimatizace není tak finančně náročné, jak se mnozí z vás domnívají.

Co se s vaším tělem děje, když klimatizaci nemáte?

V případě, že je vaše tělo vystaveno vysokým teplotám, vypotíte denně až litr vody. Zároveň se zvyšuje hustota vaší krve a srdce je vystaveno mnohem větší zátěži. Také vaše produktivita bude nižší, jelikož mozek nedokáže přemýšlet tak dobře, jako při běžných teplotách.

Vybírejte důkladně

Při výběru se spolehněte na specialistu. Odborná firma dokáže poradit s výběrem klimatizace a obvykle si zvolený typ můžete prohlédnout na jejich prodejně nebo v showroomu.

Při výběru klimatizace hrají roli: objem místnosti a její orientace, počet a plocha oken a další faktory. Jednotka, kterou si vyberete, ideálně za pomoci odborníka, by měla mít optimální výkon vzhledem k prostoru, který bude chladit. Pokud bude výkon příliš velký, klimatizace se bude často vypínat a zapínat. Naopak při nedostatečném výkonu poběží nepřetržitě a kromě průvanu v bytě budete mít průvan i ve své peněžence.

5 důvodu, proč klimatizaci pořídit

Hlavním důvodem je samozřejmě zajištění příjemné pokojové teploty. Lidé často zapomínají na to, že zařízení umí i přitopit, takže může poměrně rychle zahřát právě tu místnost, ve které se rozhodnete trávit čas.

Výše jsme uvedli důvody hned dva – chlazení a topení. Dalším důvodem, proč klimatizaci do bytu pořídit, je její schopnost čistit vzduch. Díky klimatizaci se zbavíte cigaretového kouře stejně jako prachu nebo zvířecí srsti ve vzduchu.

Použitím klimatizace prodloužíte život elektronickým spotřebičům a nábytku. Žádná elektronika nemá ráda vysoké teploty, při kterých se přehřívá a tím se nenávratně ničí. Vysoké teploty jsou většinou doprovázeny vysokou vlhkostí, která nesvědčí nábytku. Moderní klimatizace vzduch odvlhčují. Posledním, neméně důležitou výhodou klimatizace je, že díky příjemné teplotě se Vám bude lépe pracovat nebo učit, zkrátka se zvyšuje vaše produktivita.

Při výběru klimatizace by neměla cena být rozhodujícím faktorem. Těmi by naopak měly být výše zmíněná kritéria, mezi které patří výkon, funkčnost a hlučnost.

Pokud jste tak ještě neučinili, doporučujeme se obrátit na odborníky, jejichž klimatizace jsou prověřené, a navíc vám ochotně pomohou vybrat vhodný model s ohledem na specifika vašeho bydlení.

Hodil by se vám konkrétní tip? Dobrou volbou je renomovaný výrobce Electrolux, z jehož nabídky si jistě vyberete správnou, moderní klimatizaci do svého bytu i vy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.