Prosek Park – moderní bydlení na Praze 9

Společnost FINEP je jedním z předních českých developerů a během své sedmnáctileté existence postavila více než 7000 bytů v desítkách developerských projektů. Její doménou jsou kvalitní pozemky a prémiové lokality s vynikající občanskou vybaveností a mezi nejzvučnější reference patří unikátní projekt Západní Město a největší polistopadový bytový projekt Nová Harfa. FINEP určuje trendy českého developerského trhu a její prioritou je kvalitní provedení a maximální spokojenost klientů. Což ostatně potvrzuje značný zájem o prodej nových bytů v Praze, které má developer na svědomí. Jednou z nejžádanějších pražských lokalit je i Prosek, kde FINEP vybudovala pozoruhodný projekt s názvem Prosek Park.

Z periférie prémiovou lokalitou

Prosek je sice v současné době jednou z prémiových rezidenčních lokalit, ale v minulosti to bylo přesně naopak. Na začátku 20. století byl plný nevzhledných domků, které obývali vysočanští a libenští dělníci, kteří se do Proseku nastěhovali v rámci průmyslového rozvoje Vysočan a Libně. Dnešní tvář Proseka se začala rýsovat až ve 2. polovině šedesátých let minulého století, kdy ho s centrem Vysočan spojila nově vystavěná silnice.

A jak vypadá Prosek dnes? Původní obyvatelé by měli zřejmě co dělat, aby ho poznali. V dnešním Proseku nechybí žádný ze služeb, bez kterých se v dnešní době neobejdeme – v místě je mateřská škola, dvě základní školy, ale také gymnázium a průmyslová škola. Samozřejmostí je pošta, banka a supermarket a v poliklinice funguje i lékařská pohotovost. Za většími nákupy se lze vydat do obchodního centra Letňany, kam se dá autem či autobusem dostat za pár minut. Do centra Prahy vede nová stanice metra C – Střižkov.

Prosek si zamiluje každý, kdo holduje sportu. Hrajete-li fotbal, squash nebo tenis, či jezdíte na bruslích nebo na koni, budete na Proseku spokojení. Mezi největší lákadla patří také letní bobová dráha, jejíž součástí je i vyhlášená restaurace se zahrádkou. Nesportovci, maminky na mateřské a lidé v důchodu se mohou procházet a relaxovat v Parku Přátelství.

Park Přátelství

Vraťme se však k projektu Prosek Park, který patří mezi nejžádanější novostavby v Praze. Nachází se na ulici Lovosická, nedaleko prosecké polikliniky. Prodej 138 bytů, které jsou součástí první etapy výstavby začal v listopadu 2009 a všechny byly vyprodány. Zájemci si mohli vybrat z bytů 1+kk o rozloze 48 m2 až po 3+kk o velikosti 98 m2. V rámci druhé etapy výstavby bylo vystavěno dalších 70 bytů pro Bytové družstvo Habr a některé z družstevních bytů (od 37 m2 1+kk až po 120 m2 4+kk) jsou stále k mání. Aktuálně je na prodej také třetí etapa Prosek Park III a další družstevní byty v rámci čtvrté etapy. Zájemcům se nabízí značné možnosti individualizace a velmi brzy se budou moct těšit z nových zelených zahrad a parku, který bude určen především pro obyvatele projektu.

Prosek Park - vizualizace
Pokud vás byty v Praze 9 zajímají, nezapomeňte si o nich přečíst další informace přímo na webu developera FINEP (www.finep.cz).

[embedplusvideo height=“281″ width=“450″ editlink=“http://bit.ly/18wq6OC“ standard=“http://www.youtube.com/v/MArZCwk9CUo?fs=1″ vars=“ytid=MArZCwk9CUo&width=450&height=281&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=“ id=“ep3495″ /]
Foto: www.finep.cz
[codepeople-post-map]

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.