Lepinox plus je vaší správnou volbou

Stalo se to už nejspíše každému pěstiteli minimálně jednou. Nevítaní hosté parazitující vaše rostliny se zkrátka jednou za čas objeví a většinou v tu nejméně vhodnou dobu. A přesně proto je vždy dobré mít v záloze přípravek Lepinox plus, který vás zákeřného nepřítele zbaví. Účinně a rychle.

Co je Lepinox plus?

Lepinox plus se používá převážně k ochraně rostlin před housenkami, speciálně pak na zavíječe zimostrázového, jehož výskyt se v posledních několika letech výrazně rozšířil. Zejména, co se venkovních rostlin týče.

Dále jej můžete využít v boji proti:

  • housenkám motýlů obaleče jablečného,
  • obaleče švestkového,
  • obaleče východního,
  • obaleče mramorovaného,
  • obaleče jednopásového
  • housenky běláska,
  • píďalky.

Než se však do samotného hubení pustíte, vždy je dobré se poradit se specialistou na tyto škůdce, abyste své zahradě ve výsledku nedopatřením neuškodili.

Jak se Lepinox plus správně používá?

Odborníci doporučují provádět ošetření proti housenkám v době, kdy se líhnou jejich vajíčka. Larvy umírají již po několika dnech od pozření. Jestliže se vám parazit nepříjemně rozšířil, je možné postřik zopakovat znovu po sedmi až deseti dnech.

Tento prostředek ve formě prášku, který se využívá na výrobu postřiku, nanášejte opravdu důkladně, nejen na horní, ale i spodní stranu listů. Lepinox plus uchovávejte v pokojové teplotě na suchém místě a vyvarujte se kontaktu s potravinami, krmivy, hnojivy či dezinfekčními látkami.

Opatrnost na prvním místě

Hned na začátek je nutno říct, že přípravek Lepinox plus by měl být uskladněn na bezpečném a dostatečně vzdáleném místě, hlavně z dosahu dětí. Přípravek obsahuje tzv. bakterii Bacillus thuringiensis, která může u některých lidí způsobovat alergickou reakci. Před samotným použitím si nezapomeňte důkladně přečíst příbalový leták. Vyhněte se kontaktu s kůží a očima.

V případě zasažení se řiďte pokyny v návodu, a při přetrvávajících potížích se neváhejte obrátit na vašeho lékaře.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.