Aby se lodžie stala vaší výkladní skříní

Lodžiový prostor dnes už není jen tak nějakým místem, kde se odloží vše nepotřebné, kde se chodí kouřit nebo se jen suší prádlo. Lodžie je dnes prestižním místem, kde se tráví společný čas, relaxuje a odpočívá. Aby se lodžie stala oázou klidu a pohody, musí tomu být uzpůsobena.

Klasická paneláková lodžie nemá potřebné parametry, aby se stala výstavní skříní vašeho komfortu, nic ale nebrání tomu, aby byla rozšířena a rekonstruována. Rozšíření stávající betonové lodžie lze zajistit předsazením zaskleného systému. Tento způsob nabízí v průměru až metr prostoru navíc.

Jak na to?

Pomocí předsazené prosklené balkonové konstrukce z oceli a hliníku lze získat dokonce až neuvěřitelných 150 cm navíc oproti stávající hloubce. Vaše lodžie se stane doslova magnetem, který bude přitahovat nejen pozornost členů domácnosti, ale i vašeho okolí. Druhým technologickým způsobem, jak získat místo, je vsunutí podesty do stávajících útrob, čímž dojde ke zvětšení až o 80 cm.

Odborníci z Pekstra ohledají místo, posoudí technické možnosti z hlediska nosnosti i statiky a poskytnou vám zpětnou vazbu, jakou variantu zvolit. Rozšířená lodžie bude opatřena zábradlím nebo může být zasklena. Výroba nového zábradlí bývá ušita na míru podle vašich představ. Respektuje požadovanou estetiku i funkčnost. Zábradlí může být z plechu, tahokovu, polyesterových povrchů, ale trendem posledních měsíců je jednoznačně kalené bezpečnostní sklo. Skleněná výplň je uchycena k základní konstrukci bodově pomocí designových šroubů, které standardnímu balkonu dodávají moderní vzhled.

Proč (ne-)zasklít?

V případě, že byste rádi využívali lodžii celoročně, bude vhodné ji zasklít a tím pádem i přirozeně zateplit. Zasklení lodžie je investicí, která se mnohonásobně vrátí, neboť kromě funkce bezpečnostní má výrazné schopnosti energetické úspory. Zamezením úniku tepla z lodžiové části dojde až k o třetinu menší spotřebě paliva, jímž vytápíte svůj byt.V teplých měsících je možné skelní část až z 4/5 odkrýt a užívat si tak jarního a letního sluníčka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.