Koupelnová podložka: vyberte si z široké nabídky tu pravou

Koupelnové podložky oceníte hned z několika důvodů: tím prvním je to, že v koupelně vypadají dobře a mohou být dobrým dekorativním prvkem. Druhým důvodem je bezpečnost. Zejména pokud máte děti, tak víte, že podlaha v koupelně může být neustále mokrá. Pak stačí jeden rychlejší pohyb – a zranění je na světě! Pokud vystoupíte z teplé koupele na studenou podlahu, není to nic příjemného. Takže za třetí zajišťují koupelnové podložky pohodlí. Jak je vybrat?

Podle barvy a vzhledu

I když hlavním úkolem koupelnové podložky by mělo být zajištění bezpečnosti, jistě si budete vybírat podložku také na základě jejího vzhledu. Je totiž tím, co bude dotvářet design vaší koupelny. Materiál také udělá hodně, takže si dejte na čas. Vyplatí se nakupovat spíše v kamenných obchodech, kde si můžete příjemnost materiálu vyzkoušet na vlastní kůži. Na výběr je nejen spousta různých barev, ale tvarů a vzorů.

Neklouzavý materiál

Nejméně klouzavé jsou podložky z gumy nebo dokonce silikonu. Ty ale obvykle nevypadají dobře jako podložky tkané. Ty navíc mají další výhodu: absorbují přebytečnou vlhkost a snižují tak nebezpečí vašeho uklouznutí. Avšak i tkané koupelnové podložky mohou být ze spodní strany pogumované, čímž je zajištěná jejich stabilita.

Údržba

Zajímat vás bude také to, jak se budou podložky čistit. Úplně nejjednodušší variantou je vzít je a čas od času je vyprat v pračce. Některé podložky ale mohou být určené jen k ručnímu mytí. I tento aspekt je důležitý při výběru vaší koupelnové podložky.

Počet koupelnových podložek

To, kolik koupelnových podložek budete potřebovat, z velké části závisí na velikosti vaší koupelny. Podložky jsou nabízeny v několika velikostech. Některé se prodávají metrážově, takže si velikost můžete zvolit sami. Obvykle se podložky dávají k vaně či sprchovému koutu, někdo má rád také koupelnovou předložku před umývadlem, takže si může čistit zuby na měkkém podkladu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.