Vybavení, které je zapotřebí pro svařování předmětů

Jako správní domácí kutilové se jistě nebojíte ani náročnějších a specifičtějších činností. K nim lze rozhodně zařadit svařování. K tomuto úkonu ale potřebujete kvalitní vybavení a také, což je mimořádně důležité, ochranné pomůcky. Co si tedy pořídit, chcete-li se do svařování v brzké době pustit?

Svářecí přístroje

Základním vybavením, s nímž budete moci svařovat různé trubky a další materiály, je samozřejmě svářečka. Starší modely dnes v drtivé většině obchodů nahrazuje moderní invertorová svářečka. Má velmi chytrý a jednoduchý systém ovládání, lze u ní například snadno měnit polarizaci. Kvalitní invertorová svářečka, jež je k dostání kupříkladu v internetovém obchodě společnosti Pantermax, vás v dnešní době vyjde i na méně než 10 tisíc korun, což není investice, kterou by si zručný domácí kutil nemohl dovolit, pakliže hodlá svařovat přeci jen častěji než jednou či dvakrát do roka. Precizní invertorová svářečka se samozřejmě hodí také pro profesionální použití ve firmách.

Ochranné prvky

Zcela zásadní je při svařování kladení důrazu na bezpečnost, na ni byste neměli zapomínat ani v domácích podmínkách, kdy nejste pod dozorem zaměstnavatele a nadřízených. Svařování je lehce rizikovou činností, neboť při něm vzniká plamen s velmi ostrým svitem, který může snadno poškodit váš zrak, případně dojde ke spálení.

Podstatným bezpečnostním prvkem je svářečská kukla. Aktuálně se vyplatí především moderní samostmívací kukly, které dokážou během několika mikrosekund reagovat na okolní světelné podmínky. Jakmile začnete svářet, sklo se okamžitě ztmaví tak, aby vaše oči nijak netrpěly a nemohlo dojít k jejich poškození, zejména zánětu očních spojivek, což je nejčastější zdravotní újma při tomto druhu práce. V žádném případě se do svařování nepouštějte bez kvalitní svářečské, ideálně samostmívací kukly, mohli byste dokonce úplně přijít o zrak.

Kromě očí a obličeje je důležité si chránit také ostatní části těla. Během svařování používejte oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi tak, aby byla pokožka po celém těle dokonale krytá. Určitě si navlečte ochranné pracovní rukavice, skrz něž neproniknou odlétající jiskry.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.