Jak si poradit s jarním úklidem?

Běžné domácí práce, jako je umývání nádobí, luxování nebo vytírání podlah provádíme všichni skoro každý den. Jednou za čas to však chce pojmout úklid zodpovědněji a důkladněji, třeba před Vánocemi nebo právě teď, před Velikonocemi, na začátku jara. Jak se z něho nezbláznit, nesedřít se z kůže, ale zároveň ho ani neodbýt? Vyzkoušejte naše rady a poradíte si s ním raz dva.

Plánujte

Určitě to taky znáte – když už se k úklidu konečně odhodláte, najednou stojíte uprostřed místnosti a bezradně se rozhlížíte, čím vlastně začít. Jako cokoli jiného i uklízení jde lépe, když si ho dopředu naplánujete. Tím, že si vytvoříte systém, budete vědět, co, kdy, jak. Rozvrhněte si ho třeba podle místností a postupujte vždy od shora dolů. Začněte v pokojích, kde budou výsledky vašeho snažení vidět nejdříve, na úplný konec si pak ponechte koupelnu, v níž se obvykle při úklidu zdržujeme nejčastěji.

Nebuďte na to sama

Žijeme ve 21. století, tak proč nevyužít výdobytky současné doby? Moderní produkty vám domácí práce značně ulehčí a zefektivní. Jsou promyšlené do posledního detailu, takže úklid s nimi je opravdu radost, ať už se jedná o mopy či šikovné přístroje, utěrky, hadry nebo leštěnky, saponáty a čističe. Abyste všechnu práci nedělali sami, povolejte také ostatní členy vaší domácnosti, ať rovněž přiloží ruku k dílu. Jednoduché činnosti jako utírání prachu nebo luxování zvládnou i vaše malé ratolesti.

Poslouchejte

Skvělým způsobem, jak k úklidu nepřistupovat s odporem, je pustit si oblíbenou hudbu. Právě ona zaměstná vaši mysl, takže nebudete mít čas přemýšlet nad tím, že zrovna musíte mýt okna či se pustit do nenáviděného žehlení. Jako stvořené k uklízení jsou třeba hity od skupiny Queen, které fungují jako perfektní životabudiče. Rozhodně při nich nehrozí, že byste se chtěli svalit do křesla, spíš naopak, možná si při nich i zatančíte. Vychutnat si je na maximum můžete díky wifi/bluetooth reproduktoru PEGASUS 1 od společnosti Orava s 16W výkonem a v minimalistickém designu. Nová generace přístrojů je kompatibilní s iOS a Android a přináší čistý zvuk plný dynamických basů. Oceníte jistě možnost praktického streamování z různých aplikací a hlavně tzv. multiroom systém. Stačí dohromady propojit několik zařízení a rázem se z něj stane vyhledávaný pomocník každé domácnosti. Můžete tak sdílet svou hudbu v celém vašem domově. Což jistě oceníte nejen při úklidu!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.