Jak vybrat povlečení do dětské postýlky?

Narození miminka předchází zařizování dětského pokojíčku. A přestože toho novorozenci příliš nepotřebují, neměla by v něm chybět postýlka. Výběrem postýlky a matrace to ale nekončí – nevyhnete se také nákupu dětského povlečení. A my vám prozradíme, na co si dát pozor a proč je kvalita textilie tak důležitá.

Rozhodující je kvalita materiálu

Novorozenci a malé děti tráví v postýlce spoustu času. Proto bychom jim měli zajistit prostředí, ve kterém se jim bude skvěle usínat. Nedílnou součástí mozaiky dokonalého spánku je tolik podceňované povlečení do postýlky – musí by být vyrobeno ze zdravotně nezávadného materiálu, který nedráždí citlivou dětskou pokožku. Ten by měl být dostatečně jemný a příjemný na dotek.

Dětské povlečení do postýlky

Mezi nejprodávanější materiály, ze kterého se vyrábí dětského povlečení, patří hladká bavlna. Maminky si však cení také krepu, což není nic jiného než bavlna, která se nemusí žehlit. A během chladnějších měsíců zase přijde vhod hřejivý flanel. Při výběru hleďte na aktuální roční období a samozřejmě i teplotu, kterou v pokoji udržujete. Dítěti nesmí být zima, ale na druhou stranu pro něj není příjemný ani spánek pod příliš hřejivým povlečením v přetopeném pokoji.

Důležitá je také estetika

A co design, záleží na něm, když malé děti nerozpoznají motiv? Nepodceňujte je – i novorozenci vnímají psychologii barev, a proto volte něžné a uklidňující tóny. Větší děti pak ocení také přítomnost oblíbené pohádkové postavy, a že je z čeho vybírat. V současné době natrefíte na klasické „večerníčkové“ postavičky, ale také pohádkové hrdiny z moderních animovaných filmů.

Povlečení do dětské postýlky

Nakupujete rádi z pohodlí domova?

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip na výhodný nákup. Nemáte-li ve svém okolí prodejnu, ve které seženete kvalitní povlečení do postýlky za dobrou cenu, poohlédněte se po něm v e-shopu domacipohoda.cz. Specializovaný prodejce nabízí prvotřídní výrobky od prověřených výrobců a to ve standardních i atypických rozměrech. Z širokého spektra motivů si vybere opravdu každý!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.