Na matraci záleží. Ale jak vybrat tu správnou?

Spánkem trávíme přibližně jednu třetinu života, a proto bychom měli věnovat dostatek pozornosti výběru matrace. Trápí-li vás ustavičný pocit únavy, bolesti hlavy a páteře, na nic nečekejte a pořiďte si matraci, díky které budete každý den zažívat nirvánu. Vzhledem k širokému spektru typů a materiálů vám jistě přijde vhod několik praktických tipů. Přečtěte si, jak správně vybrat matraci!

1. V jaké poloze spíte?

Každý člověk preferuje jinou polohu spánku. A nechcete-li v budoucnu řešit nepříjemné zdravotní problémy, vyberte si:

  • poloha na boku: středně tvrdá, případně měkká matrace
  • poloha na zádech: tvrdší matrace
  • poloha na břiše: středně tvrdá matrace

2. Na tvrdost matrace mají vliv také další faktory

Výběr matrace podle tvrdosti ovlivňují také případné zdravotní problémy, tělesná hmotnost a v neposlední řadě také osobní preference.

Tvrdá matrace je vhodná pro osoby s vyšší tělesnou hmotností či s bolestmi zad. Rozhodnete-li se pro tvrdší matraci z osobních důvodů, dejte si pozor, aby netrpěla vaše páteř, která nemusí být v rovině.

Středně tvrdá matrace je jako stvořená pro lidi bez nadváhy či s nižší tělesnou hmotností. Dokáže se přizpůsobit tělu tak, aby páteř ležela v rovině. Střídáte-li během spánku často polohy, pravděpodobně si vyberete právě tuto variantu

Měkká matrace je velmi pohodlná a přizpůsobivá. Dokonale se na ni uvolníte, nicméně nedoporučuje se osobám s vyšší tělesnou hmotností.

3. Jaký zvolit materiál?

Budete se muset rozhodnout mezi přírodními a umělými materiály. Obojí má své pro i proti…

Matrace z přírodních materiálů jsou šetrné k životnímu prostředí, protože se při výrobě používají pouze přírodní látky. V neposlední řadě mají vynikající antibakteriální vlastnosti.

Velmi oblíbené jsou matrace z paměťové (líné) pěny. Tento umělý materiál mění tvrdost na základě teploty a tlaku těla, čímž zabraňuje tvorbě proleženin.

4. Hurá nakupovat!

Výběr matrace je individuální záležitost a pokud si stále nevíte rady, nebojte se zeptat kvalifikované zákaznické podpory u specializovaného prodejce. Chcete-li, aby vám matrace skvěle sloužila a vydržela velmi dlouho, vsaďte na české výrobky značky Mabo. Seženete je online na www.matrace-mabo.cz, případně v síti prodejen v rámci celé České republiky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.