Jak vyčistit zápach

Chtěla bych se s vámi podělit o jednu zajímavou zkušenost. Zdědila jsem nemovitost po svých prarodičích a s manželem jsme se rozhodli, že se sem nastěhujeme. Po dlouhém vyklízení nejrůznějších předmětů, jsme přišli na to, že v domě je nejen spousta ložisek plísně. Plíseň pro nás však nepředstavovala takový problém, jako zápach, který zde zůstal po babičce. Ano vím, prostě to byli starší lidé a již se nezvládali tolik o dům starat, ale chtěli jsme, aby na nás dýchal čistý a hlavně svěží vzduch.

Vyzkoušeli jsme nejrůznější prostředky, které měli zápach odstranit, ale marně. Nakonec jsme celá zoufalá vymýšlela, že budeme muset otlouci zdi, až na cihly. Začala jsem brouzdat po internetu a najednou jsem objevila ozónový generátor. Vzhledem k tomu, že pokusů o odstranění zápachu bylo již opravdu hodně. Chtěla jsem nějaké záruky. Po přečtení několika různých recenzích a článků, jsme se odhodlala zmiňovaný ozónový generátor vyzkoušet.

Po milém telefonátu jsem si zapsala termín sjednané schůzky a čekala na ten den, kdy budu mít voňavý dům. Obsluha ozónového generátoru dorazila ve sjednaný den a dobu. Následně my bylo vysvětleno vše, co bude v domě probíhat. Po tom, co jsme vyzkoušeli tolik chemických prostředků, které neměli výsledek, jsem se zajímala samozřejmě i o to, jaký dopad má ozónový generátor na životní prostředí.

Dostala jsem tedy odpověď, která mě uspokojila, protože na životní prostředí nemá dopad žádný. Jedná se totiž o stroj, který k čištění nejen zápachu, ale i plísní a roztočů, používá tři atomy kyslíku. A kyslík jak známo je běžně v přírodě a to dokonce i tento tříatomový. Bylo mi sděleno, že vzhledem ke skutečnosti, že tříatomový kyslík je vysoce nestabilní, dochází po určitém čase k jeho rozštěpení na molekulový kyslík a atomový. Když jsem viděla ozónový generátor v akci, byla jsem však skeptická.

Samotná skepse opadla ve chvíli, kdy bylo vše hotové a odvezené. Přišel totiž domů manžel, který hned při otevření dveří vyhrkl otázku, co jsi sem zase použila, že necítím ten typický odér. Vše jsem mu vysvětlila a světe div se, po třech měsících stále žádný starý zápach ani plíseň.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.