5 nejčastějších mýtů při výběru matrace

Pokud se takřka každé ráno probouzíte s nepříjemnými bolestmi zad, měli byste začít uvažovat nad výměnou dosavadního lůžka, respektive matrace. Špatně zvolená matrace způsobuje nemalé zdravotní problémy, a proto je nezbytné zvážit několik důležitých faktorů. V následujících řádcích vás seznámíme s pěti nejčastějšími mýty.

1. Důležitost matrace je často přeceňována

Jakmile člověk přijde do obchodu s elektronikou, zaměřuje se spíše na dražší předměty. Přece jen, pokud se rozhodujete pro televizor, zohledňujete spíše jeho funkce, kvalitu obrazu a velikost než cenu. Stejně tak byste měli postupovat při výběru matrace. Pravděpodobně jste už několikrát slyšeli, že důležitost matrace je často přeceňovaná, přitom to není pravda, protože v posteli člověk stráví třetinu svého života, a proto by mělo být lůžko pohodlné. Pokud se špatně vyspíte, neboť se přes noc neustále převalujete, ráno probudíte se rozlámaní, s bolestí hlavy, krční páteře a dalšími obtížemi.

2. Drahá matrace dlouho nevydrží

Opět jsme u ceny. Současná nabídka matrací je rozmanitá, co se kvality i cen týče. Přitom levné matrace vyrobené z materiálů nižších jakostí nevydrží příliš dlouho. Vhodné jsou spíše pro občasné přespávání. Jestliže hledáte matraci pro každodenní užívání, cena by vás neměla nijak ovlivňovat, protože se jedná o dlouhodobou investici.

3. Zvolte tvrdou matraci, měkká vám zničí záda

Dalším omylem je, že měkká matrace vám zničí záda. Ovšem každý je jiný. Záleží na tom, co vyhovuje vám a vašim zádům. V podstatě by matrace neměla být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Je proto nezbytné matraci vyzkoušet, chvíli si na ní poležet, abyste zjistili, zda poskytuje vaší páteři dostatečnou oporu. Zaměřte se také na to, aby matrace disponovala minimálně pěti až sedmi zónami , přičemž každá je jinak tvrdá, a tím pádem poskytuje jednotlivým částem těla dostatečnou podporu.

4. Z hygienického hlediska by se matrace měla měnit po pár letech

Obecně prodejci tvrdí, že je nutné maximálně po sedmi letech matraci stejně vyměnit, protože je hygienicky znečištěna. Toto tvrzení většinou poskytne prodejce, který nabízí základnější materiály, které nevydrží, proto to chce omluvit hygienickou životností. Tvrzení o hygienickém znečištění je sice pravdivé, ale lze tomu krásně předejít použitím matracových chráničů, které hygienickou životnost prodlouží klidně až na dvacet let. Proto dnes doporučujeme nebát se investovat do materiálů, které vydrží. Životnost pěn ovlivňuje gramáž udávaná v kilogramech na m3. Optimální hustota je okolo 50 kg, kde můžeme očekávat životnost daleko přes deset let.

5. Materiál není důležitý

Matrace jsou vyrobené z různých materiálů. Velice oblíbené jsou v posledních letech matrace z přírodního latexu, neboť jsou hypoalergenní, odolné vůči roztočům a antimikrobiální. Takové matrace jsou perfektně prodyšné, neabsorbují prach a mají skvělou termoregulaci.

Jestliže tedy hledáte zdravotní matrace, které vám poslouží několik dlouhý let, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti Spíme.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.