Jak pečovat o trávník na vaší zahradě?

Součástí mnoha rodinných domů je také zahrada. Někdo na ní pěstuje okrasné rostliny, jiný plodiny, a další si potrpí na kvalitu trávníku. Pokud jste na tom stejně, pojďme se podívat na to, jak o trávník správně pečovat, aby byl za všech okolností skutečně dokonalý. Tím hlavním krokem je samozřejmě standardní údržba. Ta počítá primárně s pravidelným sekáním. Zapomeňte na to, že by to bylo spojeno s jakoukoliv náročností. Dnes jsou hitem domácí zahradní malotraktory, díky kterým zvládnete posekat vaši zahradu rychle, jednoduše a doslova bez práce. Tím však vaše starosti rozhodně nekončí.

Vertikulace a hnojení

Tou druhou oblastí péče je takzvaná artikulace. Jedná se o speciální typ údržby, při kterém doslova prořezáváte půdu u vašeho trávníku. Zároveň však dochází k odstraňování případných nečistot, jakovou zbytky odumřelé trávy, které se nerozložili. Pokud začnete artikulovat, máte jistotu v tom, že se do půdy a tedy i k vašemu trávníku lépe dostanou živiny, voda, ale také sluneční paprsky. Dnes není problémem mít vertikulátor i jako součást právě zmíněného zahradního traktoru. Ten však umožní připojit i další příslušenství. Pokud se podíváte na web Seco-traktory.cz, zjistíte, že může být platný jak v létě, tak i v zimě, protože mezi to příslušenství, které lze připojit, patří třeba:

  • Mulčovací záslepka
  • Zametací kartáč
  • Sněhová radlice
  • Rozmetadlo
  • Žací ústrojí

Dále samozřejmě nezapomínáme trávník dostatečně hnojit, ideálně přírodním hnojivem. Jedině tak bude dobře vyživován.

zahradni-traktor

Odstraňujeme plevel a mech

V celém postupu je důležité také odstraňovat všechny plevele, ale také mechy. Obojí bere vašemu trávníku živiny a zároveň kazí celkový vzhled. Dobrou možností je nejenom klasické ruční vytrhávání, nebo různé postřiky a přípravky, které zlikvidují jenom to, co mají. I to má vliv na to, aby trávník vypadal přesně tak, jak vypadat má.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.