Jak vybrat čerpadlo pro jezírko?

Rozhodli jste se pro realizaci zahradního jezírka? Dobrá volba – přítomnost vody dokáže v exteriéru hotové divy. V dnešním článku rozebereme problematiku jezírkového čerpadla, které se využívá především k napojení na filtraci. Zároveň má i jiné způsoby využití – například k vytváření vodopádů, fontánových efektů či potůčku a lze napojit také na skimmer (hladinový sběrač nečistot).

Čerpadlo k jezírkové filtraci

Jezírkové čerpadlo to nemá jednoduché. Klademe na něj vysoké nároky a vyžadujeme maximální spolehlivost. Vzhledem k tomu, že je v nepřetržitém provozu, vyplatí se investovat do kvalitního zařízení renomované značky.

jezirkove-cerpadlo

Kvalitní čerpadlo disponuje pojistkou proti přehřátí a je schopno čerpat vodu s příměsí drobných nečistot (v praxi od cca 5 do 15 mm). Ke standardním vlastnostem patří také možnost variabilního napojení na hadice a potrubí s různým průměrem. A nezapomeňte si zjistit také to, zda je vybraný model určený pro mokrý i suchý provoz. Jezírková čerpadla určená pro suchý provoz se využívají v rámci gravitačních filtračních systémů a fontán.

Tip: Máte v plánu realizaci jezírka se slanou vodou? V tom případě se poohlédněte po čerpadle uzpůsobeném daným podmínkám. Vyrábí se z odolných materiálů, které jsou stabilní i ve slané vodě.

Záleží také na výtlaku (výšce, do které budete vodu čerpat) a na maximálním doporučeném průtoku. Čerpadlo s vyšším výkonem lze poměrně snadno poddizemnzovat pomocí regulátoru výkonu. Opačně to jde mnohem hůře, proto je vhodné pořízení přístroje s mírně vyšším výkonem, než ve skutečnosti potřebujete.

Nechte si poradit od odborníků

Vybrat jezírkové čerpadlo tak, aby bylo ideální pro specifické prostředí vašeho jezírka, není jednoduché. Naštěstí se můžete obrátit na profesionály, kteří vám rádi doporučí optimální řešení. Na www.e-cerpadla.cz najdete široké spektrum kvalitních čerpadel doplněných o všechny důležité informace. Na webu nechybí detailní fotografie, videonávody a navíc si můžete zdarma stáhnout e-book na téma „7 absolutně nezbytných otázek předtím, než se rozhodnete koupit čerpadlo a utratit tak své peníze“. A pokud si přeci jen nebudete vědět rady, poradí vám kvalifikovaná zákaznická podpora.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.