Jak eliminovat zápach při hydroponickém pěstování?

Také svět pěstování rostlin prochází mnoha inovacemi a s železnou pravidelností se objevují nové efektivní metody. Příkladem budiž hydroponie – způsob, kdy se rostliny pěstují bez půdy v živném roztoku. Hydroponické pěstování má spoustu podstatných výhod. Je vhodné pro alergiky (v pěstebním roztoku nejsou alergeny), snadno se kontroluje přesná skladba živin, rostliny rychleji zakoření a rostou rychleji. Hydroponii bohužel provází také jeden méně příjemný efekt – možnost šíření zápachu. Jak negativum minimalizovat nebo zcela eliminovat? Pomocí pachového filtru!

Jak správně vybrat pachový filtr?

Pachový filtr se používá k eliminaci zápachu, který vzniká při hydroponickém pěstování rostlin. K mání je poměrně široké spektrum typů s různými vlastnostmi. Pachové filtry se liší parametry a velikostí příruby, objemem vzduchu, který jsou schopny přefiltrovat za hodinu, životností. V neposlední řadě se zajímejte také o typ uhlí, kterým se daný filtr plní. Co se týče zmíněné životnosti, uděláte si díky ní představu o finanční náročnosti filtrování v určitém časovém úseku.

Pozor – i ty nejlepší pachové filtry, jsou-li zapojeny v prostředí s vlhkostí vyšší 80 %, časem ztrácí výkon.

Kolik pachový filtr stojí?

Nejlevnější pachové filtry (kvalitní výrobky Can Original a Can Lite) seženete (např. v e-shopu specialnizahradnictvi.cz) za cenu pod 800 Kč. Modely s lepším výkonem a delší životností jsou samozřejmě dražší. Obě zmíněné řady obsahují speciální lehčené aktivní uhlí, díky kterým je používání filtrů jednodušší.
K provozním nákladům musíte přičíst dokupování aktivního uhlí, které se prodává v balíčcích po 1 kg, 10 kg a 25 kg. Aktivní uhlí se vyrábí z uhlí, dřeva či kokosových ořechů a dokáže efektivně pochytit pach.

Díky pachovým filtrům si budete moct užívat pěstování bez nepříjemného zápachu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.