Jak správně vybrat kvalitní oběhové čerpadlo?

Oběhové čerpadlo je nedílnou součástí běžných teplovodních systémů nebo třeba podlahového vytápění. Funkcí tohoto elektricky napájeného zařízení je rozvod vody v podlahovém potrubí, z čehož ostatně vychází i samotný název čerpadla. Využití oběhových čerpadel v praxi může být následující – v topné soustavě s redukovaným nočním provozem, variabilním a konstantním průtokem nebo s proměnlivou teplotou vody. A samozřejmě bychom mohli vyjmenovat i další situace, ale my se zaměříme na to, jak oběhové čerpadlo správně vybrat.

Ať už vám jde o výměnu stávajícího oběhového čerpadla, které po mnoho let dobře sloužilo, nebo o čerpadlo do novostavby, měli byste se zaměřit na:

  • funkce
  • výkon
  • spolehlivost

O vybraném čerpadle si nezapomeňte zjistit všechny dostupné informace. Pomohou vám také zkušenosti a uživatelské recenze, kterých je na webu dostatek.

Zaměřte se na parametry jako čerpací výkon, rozteč či možnost připojení. Oběhové čerpadlo může být součástí mísící soustavy rozdělovače kotle nebo podlahového topení. Vyskytuje se také v objemnějších soustavách, a to ve kterémkoliv místě topné trasy.

Vašim cílem by mělo být kvalitní oběhové čerpadlo s následujícími vlastnostmi:

  • nízká hlučnost
  • minimální nebo žádná údržba
  • nízká spotřeba energie (rychlá návratnost investice)
  • široké možnost nastavení a použití

Budete-li si pořizovat oběhové čerpadlo pro podlahové topení, vyplatí se investovat také do záložního zdroje. V případě výpadku elektřiny dokáže záložní zdroj udržet zařízení ještě po několik hodin v provozu. Většinou jde o dostatečně dlouhou dobu, během které je elektrická energie ze sítě obnovena. Pro majitele krbové vložky s výměníkem jde takřka o nutnost – je totiž nezbytné zajistit nepřetržité rozvádění teplé vody, aby nedošlo k poškození výměníku.

Nechte si poradit od odborníků

Nechcete-li udělat chybu, obraťte se na odborníky z e-shopu www.dilynakotle.cz. V podstatě stačí, když opíšete číslo ze starého čerpadla a prodejce pro vás najde vhodnou náhradu. V nabídce najdete pouze kvalitní oběhová čerpadla od předních výrobců – samozřejmě za velmi příjemné ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.