Jak se zbavit škůdců nejen ve vašem bytě?

Různí škůdci jsou dnes problémem v mnoha domech, stejně jako bytech. Než se však podíváme na konkrétní metody toho, jak se jich zbavit, je dobré začít v jádru problému. Tím je především hygiena. Základní dodržování hygienických návyků výrazně snižuje riziko toho, že se škůdci objeví i u vás. Základem hygienických pravidel je samozřejmě úklid, používání kvalitní dezinfekce, stejně jako ochrana proti tomu, aby některý z nich mohl vůbec vniknout do objektu. Příkladem mohou být třeba různí hlodavci.

Jak výskyt škůdců eliminovat?

Podívejme se nejprve na možnosti, jak snižovat riziko toho, že se právě u vás škůdci objeví. Tyto postupy se mohou týkat jak běžných obytných prostor, tak i dalších objektů. Patří sem například:

  • Obchody a restaurace
  • Skladovací prostory
  • Výrobní prostory

Abychom byli konkrétní, přesně na takové prostory se specializují služby společnosti Kopr, která působí v oblasti celé jižní Moravy. Primárně nabízí své služby spojené s již zmíněnou dezinfekcí, která slouží právě k ochraně daných prostor. Své služby firma realizuje dvěma cestami, a to takzvanou mokrou a suchou cestou. Dále je to také ochrana proti holubům, která taktéž spadá právě do oblasti prevence. Zde je využíváno hrotových a síťových systémů, které zamezují usednutí holubů.

Když se škůdci objeví…

To je samozřejmě problém o mnoho větší. Ať už se to týká potravinářského provozu, nebo vašeho bydlení. I zde však existují účinné postupy jejich eliminace. Nejvyužívanější je deratizace. V rámci té mohou být aplikovány efektivní nástrahy, dojde k průzkumu objektu i okolí, stejně jako může jít o operativní umístění důmyslných pastí. To se týká především hlodavců a jiných škůdců. Když jde o hmyz, je využíváno takzvané desinsekce. I ta může být prováděna jak v rámci prevence, tak i v rámci likvidace konkrétních hnízd nebo ohnisek, kde se přemnožený hmyz vyskytuje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.