Jak dát balkon do pucu?

Obýváte nemovitost, která má balkon? Pak patříte mezi šťastlivce, kteří nejsou odkázáni na to být v přeneseném slova smyslu „uvězněni“ doma a mohou alespoň na chvíli vystrčit nos ven. Balkon je devízou, která má potenciál zvyšovat bonitu bytu, ať už se nachází v jakémkoliv stavu. I sebevětší technické problémy se dají řešit.

Není balkon jako balkon. Jednoznačně největší bolístkou těch českých je jejich stáří, korodující materiál a opadávající zdivo, v jehož důsledku dochází k destruktivním vlivům na statiku. Možností, jak si balkon proměnit v obrazu svému a technicky ji zabezpečit, je přitom nespočet.

Jak opravit balkon?

K modernizaci balkonu se využívají takzvané závěsné balkony, jež mají vlastní nosnou konstrukci tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce. Standardní balkony jsou vyráběny v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1250 mm. Co do půdorysu je možné vybírat ze tří variant NORMAL, ARCUS i IDEAL. Výška balkonu ve standardním provedení je 110 cm. Tyto balkony jsou vhodné pro všechny typy domů a montují se výměnou „staré za nové“, nebo i na domy, kde doposud žádné balkony nebyly.

Závěsné systémy

Z hlediska uchycení pak není možné nezmínit balkony uchycené pomocí stropních táhel. Toto kotvení je vhodné především pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo. Pomocí stropních táhel dostanou balkony Pekstra nový a moderní vzhled. Standardní byty ponejvíc využívají kombinace ocel-hliník. Důraz je kladen na statiku, funkčnost, ale i estetiku. Balkony dnes udávají architektonický trend bytových domů.

Estetické atypy

Balony Pekstra umí uspokojit i atypické požadavky. Není problém mít balkony přes dvě, tři okna, dokonce není nereálné mít balkon jako jediní v celém domě. Vše záleží pouze na osobním přání a statickém posouzení únosnosti stavby. Odborníci z Pekstra pro vás dokáží zajistit projektovou dokumentaci i stavební povolení. Stačí si jen vybrat půdorys, rozměr, provedení, doplňky a nezbývá, než se těšit na první chvíle na čerstvém vzduchu výstupem z obýváku s výhledem na široké okolí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.