Co všechno potřebuje kočka kromě misky na žrádlo a toalety?

Kočka je poměrně nenáročný tvor, proto, aby u vás ale byla šťastná, byste jí měli zařídit optimální podmínky. Ty spočívají nejen v zajištění dostatku potravy a prostoru pro odpočinek, kočka potřebuje také zábavu. Myslete na to, až si budete jednoho takového roztomilého tvora pořizovat. Jestliže chcete raději tichého společníka, který nebude mít nároky na váš čas, je vhodnějším řešením morče. Ale zpět ke kočce. Jak jí zpříjemnit život, aby vás alespoň v rámci jejích možností milovala?

Co pořídit koťatům?

Malá koťata jsou stejně jako děti hravá a zvídavá. Potřebují objevovat svět kolem sebe a k tomu bychom jim měli pomoci a přizpůsobit jejich osobní prostor. Z hraček, které můžete koťatům pořídit, jsou nejpopulárnější tunely. Ty koťata opravdu zbožňují. Rozhodně si udělejte ale také dostatečnou zásobu látkových myšek a míčků z různého materiálu, které budou moci nejmenší kočičáci honit a schovávat si je pod nábytek. I malá koťátka nepohrdnou praktickým škrabadlem, o které si budou moci brousit drápky. Z kočičího stromu by ale byla asi ještě rozpačitá.

I dospělé kočky si rády hrají

Kočičí strom ale rozhodně pořiďte své dospělé kočce. Bude jí připomínat venkovní prostor a umožní jí vybít její přirozené pudy. Kočka po něm může šplhat jako v přírodě anebo si lebedit zavěšená v některém z odpočívadel. Kočičí strom je také výborným interiérovým doplňkem. Umístíte-li strom do bezprostřední blízkosti okna, bude z něho mít kočka také výborný výhled a jistě se stane jejím oblíbeným útočištěm a součástí jejího teritoria. Jestliže naopak chcete, aby se kočka na určitá místa bytu raději příliš nezaměřovala, pořiďte si odpuzovač, kterým jí zakázaná místa vymezíte. Ten je nezbytný zejména, chcete-li kočku ochránit před vniknutím na místa, kde by si mohla ublížit.

S kočkou k veterináři

Každý chovatel, jehož kočka někdy onemocněla, stál před rozhodnutím, v čem ji odnést ke zvěrolékaři. Nejlepším řešením je v tomto případě přepravka přímo určená k přemísťování kočky, která kočce poslouží jako bezpečné útočiště a poskytne jí alespoň dočasné zázemí při pobytu v neznámém prostředí. Aby byla cesta mimo domov pro kočku co nejpříjemnější, zvykejte jí na pobyt v přepravce pokud možno již v domácích podmínkách.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.