Znáte nejoblíbenější typy současných obrazů?

Máte v plánu koupit si do svého domu nebo bytu obraz? Pokud ano, je dobré vědět a znát, z čeho všeho můžete na našem trhu vybírat. Výběr je více než široký a společně se zaměříme na základní možné typy, které existují. Pokud budeme konkrétní, je třeba začít tím, na čem je obraz namalován. Může to být nejenom pevná deska, jelikož hitem jsou i levné obrazy na plátně. I když se nemusí jednat o reálné originály, právě tím, že jsou na tomto podkladu namalovány, je mohou velmi výrazným způsobem připomínat. A právě tím se stávají velmi unikátními a zajímavými.

Roli hraje i styl obrazu

Je v podstatě na vás a na nádechu vašeho interiéru, jakou cestou se budete chtít vydávat. Než se podíváme na styly nejoblíbenější, je třeba říci, že u někoho dominuje spíše volba spojená s fotografií. I ta může mít svůj rám a může posloužit jako zajímavá alternativa obrazu. Zůstaneme-li u klasiky, jsou to hlavně abstraktní obrazy na zeď, které zcela určitě nezklamou nikoho. Dále dominují styly, jako je architektura, jídlo a pití, stejně jako krajina a příroda jako taková, nebo to mohou být i sportovní a dětské motivy. V tomto směru je výběr na našem trhu více než velký.

Klasické, i několikadílné provedení

Při výčtu jednotlivých typů obrazů nesmíme opomíjet ani velmi zajímavý trend poslední doby. Tím jsou obrazy složené z několika dílů. Může se jednat o celkem moderní obraz do pokoje, který se díky svému provedení hodí hlavně na větší prázdné stěny. Současná nabídka zahrnuje i největší varianty, kam se řadí obrazy:

  • Pětidílné
  • Šestidílné
  • Sedmidílné

Jejich charakteristikou je to, že základem je jedna konkrétní malba nebo fotografie, která je rozdělena na několik menších celků. Ty jsou následně umístěny na zeď, a to za respektování několikacentimetrové mezery, které bude mezi jednotlivými částmi vytvořena. Při prvotním pohledu ale obraz působí zajímavě a celistvě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.