Jak vypadá kancelářská židle, která je šetrnější k vašemu zdraví?

Sedíte více než je zdrávo? Pak zřejmě pociťujete, že „něco“ není v pořádku. Každý člověk, který prosedí více než 8 hodin denně, se dříve či později setká s nepříjemnými zdravotními potížemi. Nemůžete-li se své práce na židli vzdát, případně alespoň minimalizovat dobu strávenou na židli, dodržujte následující zásady. Ty vás sice od problémů s ploténkami a dalších neduhů neochrání na sto procent, ale zajistí, aby se projevily později a v menší intenzitě.

Alfou a omegou je židle se synchronní mechanikou

Předpokládáme, že drtivou většinu času stráveného v kanceláři trávíte na židli. Vhodně zvolená kancelářská židle může vašemu tělu ulevit a zajistit zdravější sezení. Jak ale taková židle vypadá? Máte vůbec šanci ji poznat, když se jich vyrábí takové množství?

Jedno je jisté, zaměřte se na kancelářské židle se synchronní mechanikou. Mechanismus umožňuje synchronní pohyb sedáku a zádově opěry souběžně s tělem, přičemž mu neustále poskytuje oporu v zádové oblasti. To vše bez nutnosti regulace páčkami a jakéhokoliv dalšího zásahu. Sekundární výhodou takové židle je skutečnost, že uživatel neplýtvá časem nastavováním pozic jednotlivých částí židle.

Správně tvarované opěráky a sedáky

Synchronní mechanika je základ, nicméně špičková kancelářská židle musí disponovat i dalšími prvky – správně tvarovanými opěráky a sedáky.

Opěrák musí mít „bouli“ v oblasti bederních obratlů kopírující tvar páteře sedící osoby. Řez opěrákem většiny židlí je konkávní nebo v lepším případě rovný. Ergonomická židle má konvexní řez, který nenutí k hrbení.

Co se týče sedáku, nesmí při poloze vleže stlačovat stehna zespodu. Zároveň musí dělat opak toho, co opěrák. Ten sedící osobu „vyhání“ směrem pryč, a proto musí sedák bránit v klouzání.

Bohatou nabídku ergonomických kancelářských židlí se synchronní mechanikou najdete u specializovaného prodejce na www.kancelar24h.cz. V nabídce nechybí ani kancelářská křesla a další sortiment kancelářského vybavení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.