Jak si co nejlépe poradit s výběrem postele

Nová postel může znamenat výrazné zlepšení kvality spánku, ale i vzhledovou proměnu celé ložnice. Z toho důvodu je dobré skutečně pečlivě vybírat. A podle jakých parametrů se orientovat v pestré nabídce postelí? To se dozvíte v tomto článku.

Správné rozměry

Při výběru postele jsou zásadní rozměry. U klasického jednolůžka většinou není co řešit. Jestli však hledáte postel, která o trochu větší a prostornější, zvolte variantu 140 × 200 cm. Pro dvoulůžko bývá nejběžnější volbou postel 180 × 200 cm, kam si můžete pořídit jedno velkou matraci, nebo dvě menší. Existují však i větší postele, kdy šířka může být 220 až 240 centimetrů. Zvažte ale, jestli se vám tak velký kousek vybavení vejde do ložnice. Z pohledu rozměrů je důležitá také správná výška. Ideální je zhruba 50 centimetrů. Nejmenší výška od podlahy by z hygienických důvodů měla být alespoň 30 centimetrů.

Kvalitní a pevný materiál

U nové postele si vyberte kvalitní řešení, které vám nějakou dobu bez problémů vydrží. Kvalitní konstrukce může být z masivního dřeva, ale i oceli. Oblíbená jsou také textilní postele, které jsou robustní i vzhledem k pevné spodní části. Celkovou nosnost postele ovlivňuje i výběr roštu, který mnohdy nebývá součástí. Aby postel mohla splnit všechna očekávání, musí být dodržena i správná montáž přesně podle návodu, protože mnoho problémů vzniká kvůli špatnému složení.

Design, který si zamilujete

V neposlední řadě u postele jistě záleží na jejím vzhledu. Výrazným prvkem je přitom hlavně čelo postele. Snažte se zvolit takový kousek, který bude ladit k ostatnímu vybavení a vytvoří příjemný designový prvek v celé ložnici. Bát se nemusíte ani výraznějších barev. Pro perfektní sladění ložnice si můžete zvolit komplet, který zahrnuje postel spolu s nočními stolky či velkou šatní skříní.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.