Žaluzie, rolety a sítě proti hmyzu pro lepší bydlení

Komfort bydlení je pro každého člověka velmi důležitý. Nejde přitom jenom o výbavu bytu, aby se v něm cítil příjemně a pohodlně. Ve hře jsou i různé bytové doplňky, které výrazně zkvalitní bydlení. Podstatná je v bytě například regulace osvětlení, a to zejména v horkých letních dnech, kdy intenzivně svítí sluníčko.

Jak účinně pohltit sluneční svit?

V takovém případě je výborný nápad pořídit do bytu interiérové žaluzie, které vhodně odstíní sluneční svit. Vhodné jsou jak horizontální, tak i vertikální žaluzie. Vytvářejí moderní a esteticky dokonalý stínící prvek, přičemž výhodou je skutečnost, že odcloní nejenom světlo, ale pohltí i část teply. Mohou být i v různých barevných provedeních, takže nejsou ani rušivým prvkem interiéru, právě naopak, dokážou do něj designově dokonale zapadnout.

Rolety se stávají krásným dekoračním prvkem

Nechcete-li ale žaluzie, kupte si rolety. Jejich výhodou je, že se dají velice snadno instalovat, a to buď přímo na okno, nebo na nadokenní překlad. V případě, že jde o instalaci na nadokenní překlad, mohou rozměry přesahovat okno a zakrývat i část stěny a tím zajistit dobré stínění. Rolety zároveň představují esteticky dokonalý doplněk. Můžete použít látkové rolety s motorickým ovládáním, kdy se dá roleta zastavit v různých polohách. Vyrobit se dají rolety nejenom látkové, ale třeba i z bambusu a tím se stanou dekoračním prvkem.

Braňte se účinně proti hmyzu

Samozřejmě se v bytě neobejdete bez pravidelného větrání. Jenže zejména v létě je otevřené okno cílem hmyzu. V takovém případě pomohou sítě proti hmyzu. Dají se rychle a bez potíží přimontovat na okenní rám, kde bezchybně plní svoji funkci. Instalace není problém, sítě jsou vhodné jak pro plastová, tak i dřevěná a hliníková okna s izolačním sklem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.