Výhody saténového povlečení aneb luxus, který si může dovolit opravdu každý

Toužíte-li po opravdu luxusním spánku se vším všudy, pak byste při cestě za ním neměli podcenit výběr ložního povlečení. Pokud tuto zastávku minete, nebo dokonce záměrně obejdete, nikdy nedojdete k cíli. A abychom vám pátrání po dokonalém materiálu usnadnili, představíme vám tkaninu, které zmíněný luxus evokuje již při prvním letmém pohledu. Satén, vážení. Díky němu se vám bude spát jako v bavlnce a to doslova…

Saténové povlečení vskutku symbolizuje výjimečnost. Je lesklé, příjemné na dotek a navíc oplývá vynikajícími vlastnostmi, které ho předurčují pro celoroční používání. Ale vše pěkně popořádku…

Co je to satén?

„Pravý“ satén je druh tkaniny v atlasové vazbě, pro kterou je typický vysoký lesk na lícní straně, kde dominují osnovní nitě. Vyrábí se převážně z přízí nekonečných vláken (přírodní hedvábí, polyester, polyamid, viskóza) a používá se k výrobě šatů, spodního prádla a podšívkoviny. A samozřejmě i k výrobě ložního prádla, nicméně v jeho případě hovoříme o takzvaném bavlněném saténu, který je mercerovaný. Levnější saténové tkaniny jsou pouze kalandrované.

Proč si pozvat satén do ložnice aneb jaké jsou jeho vlastnosti?

Saténové povlečení propůjčí interiéru nevšední atmosféru. Luxusní vzhled však není první ani poslední předností a důležitý je především komfort, kterým satén nešetří. Není drsný a přizpůsobí se vám během spánku. Rozhodně se nemusíte bát, že po vás sklouzne a vy budete celou noc odhalení. Struktura moderního saténového povlečení podobným nešvarům zabraňuje.

Mezi důležité vlastnosti patří vynikající termoizolace. V zimě vás povlečení z bavlněného saténu zahřeje, ale v létě naopak zabrání přehřívání. Díky optimální teplotě budete spát mnohem klidněji a probudíte se odpočatí a nabití energií.

Saténové povlečení je k mání v nepřeberném množství designových variant. Minimalismus, nebo naopak pestrobarevná směsice rozličných tvarů – volba je čistě otázkou vašeho vkusu.

Saténové povlečení - láska Co třeba červenobílé saténové povlečení ze 100 % bavlněného saténu – líbí se vám?

Proč se ložní saténové prádlo vyrábí z bavlny?

Bavlna je základem všech běžných materiálů, které se používají k výrobě ložního prádla a to saténové není výjimkou. V případě saténového povlečení hraje velkou roli kvalita bavlny, protože právě ta podmiňuje výše zmíněné vlastnosti. Platí, že satén s příměsí přírodních látek jako je hedvábí, je mnohem dražší než ten s příměsí viskózy a polyesteru. Pokud však nejste přecitlivělí, nemusíte se levnějšího saténu bát. I ten je vysoce kvalitní,praktický a povýší estetickou hodnotu interiéru na vyšší úroveň.

Tip za závěr: Vyberte si své nové povlečení z bavlněného saténu u specialisty. Na www.mujpelisek.cz seženete luxusní ložní povlečení ve všech velikostech za skvělou cenu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.