Výhody samonosných zahradních bazénů přesvědčí téměř každého

Léto je v plném proudu a prosluněné počasí vybízí k aktivitám u vody. Lidé, kteří v minulých letech investovali do vlastního bazénu, si mohou gratulovat – a ostatní s musí poradit jinak. Anebo si pořídit vlastní soukromé koupaliště, klidně v podobě samonosného bazénu. Dané řešení nemusí být „nouzovka“, vhodně zvolený model naopak slibuje spoustu muziky za málo peněz. Jaké konkrétní výhody můžete očekávat?

Bez stavebních úprav

Zapuštěné bazény neboli bazény do země sice působí luxusnějším dojmem, ovšem s přihlédnutím k současným cenám stavebních prací je zapuštění finančně nákladnou akcí. Pro představu: výkop pro laminátový bazén o rozměrech cca 3,4×6,4×1,9 m vyjde při průměrné sazbě bagristy 700 Kč/h na cca 7000 Kč. K tomu je nutné připočíst odvoz zeminy a následné stavební úpravy v podobě realizace štěrkové lóže, drenážního potrubí a betonování desky s kari sítěmi.

A dalo by se pokračovat dále, protože bazén musí někdo (jeřáb) uložit a plochy kolem něj vybetonovat. Finální částka za realizaci zapuštěného bazénu tak snadno přeskočí 100 tisíc Kč. Samonosné obdélníkové bazény podobných rozměrů lze přitom pořídit výrazně levněji – v podstatě za zlomek ceny.

Blesková instalace

Zatímco v případě zapuštěného bazénu proběhne na zahradě menší apokalypsa, samonosné zahradní bazény stačí dovézt a poměrně rychle složit. I o to se samozřejmě může postarat firma, u které si bazén objednáte. Znamenitou volbou jsou bazény značky Brit, jejichž výhradní dovozce (společnost Garden Life CZ) je nabízí v e-shopu natrampolinu.cz. Domluvit se lze i na montáži, a to v rámci celé ČR.

Kvalitní řešení, které dlouho vydrží

Pořídíte-li si kvalitní samonosný bazén, pravděpodobně vám bude dělat společnost po mnoho dlouhých let. Životnost jde ruku v ruce s kvalitou konkrétního produktu, ale samozřejmě záleží také na údržbě. Ta je naštěstí jednoduchá a časově nenáročná.

Pro koho jsou samonosné bazény jako stvořené?

Omezený rozpočet, ale také nedostatek místa na zahradě – to jsou nejčastější důvody, proč si lidé pořizují nadzemní bazény. Mezi ty další patří i fakt, že není problém sehnat praktické zastřešení bazénu, které udrží vodu čistší a teplejší. Jdete do toho?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.