Výhody rekuperace vzduchu

Co je to nucené větrání s rekuperací tepla? Takzvaná rekuperace vzduchu funguje na principu předávání tepla mezi vnitřním a venkovním vzduchem ve výměníku, který představuje pomyslné srdce rekuperačního systému. V praxi to znamená, že rekuperační jednotka udrží v místnosti teplo a snižuje náklady na vytápění. Tím však výhody rekuperace nekončí. Jaké jsou ty další? Lidé si pořizují rekuperační jednotky i čistě kvůli čerstvému vzduchu s optimální vlhkostí a zanedbatelným množstvím alergenů.

Pro koho je rekuperace vhodná a kdy se naopak nevyplatí?

Výrazné snížení tepelných ztrát je zajímavé především pro majitele domů v pasivním či nízkoenergetickém standardu. O rekuperaci tepla však mají zájem také obyvatelé starších domů s vysokými náklady na vytápění. Naopak se nevyplatí pro objekty, které se vytápí levnými palivy (např. dřevem).

Kvalitnější vzduch = zdravější prostředí pro život

Podstatnou výhodou je zvýšení kvality vzduchu v obývaných interiérech. Špatný vzduch bývá výsledkem nedostatečného větrání, ať už z důvodu úspory tepla nebo hluku z ulice. Rekuperační jednotka tento problém efektivně řeší a mimo to filtruje vzduch od prachu a případě dalších alergenů. Kvalitnější ovzduší zároveň souvisí s eliminací problémů s vysokou mírou vlhkosti, která se objevuje v domech a bytech po rekonstrukci. Majitelé starších domů si často neuvědomují, že s výměnou oken za těsnější musí objekt více větrat. V tomto ohledu je rekuperace bezkonkurenční řešení.

Zeptejte se odborníků na vše, co vás zajímá

Chcete-li se o rekuperaci vzduchu dozvědět další zajímavé informace, obraťte se na kvalifikované odborníky z firmy ŠTORC. Společnost se prodejem, montáží, servisem a dalšími souvisejícími službami zabývá přes 20 let. Aktuální nabídku najdete na www.storc.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.