Výhody a nevýhody nejoblíbenějších podlahových krytin

Řešíte, jaké umístíte do svého domu či bytu podlahové krytiny? Zkusíme vám napovědět. V článku se dozvíte různé možnosti využití moderních podlahových krytin včetně jejich světlých i „temných“ stránek. Výběr té správné pak pro vás bude snadnější.

Podlahy z masivního dřeva

Podlahy z masivního dřeva osloví především svým nádherným přírodním vzhledem. Skvělá je také jejich dlouhá životnost. Položená podlaha vydrží 15-20 let, poté ji stačí přebrousit, přelakovat a pak znovu slouží stejně dlouhou dobu. Dohromady to lze udělat až čtyřikrát, dřevěná podlaha je tudíž téměř nesmrtelná. Její pořízení ovšem vyžaduje vyšší investici než  v případě jiné krytiny.

Dřevěné parkety

Dřevěné parkety se pokládají bez lepení, podobně jako plovoucí podlaha. Pokud jste aspoň trochu zruční, poradíte si s ní úplně sami. Obvykle jsou cenově výhodnější než podlaha z masivního dřeva a vybírat můžete z velkého množství vzorů a povrchových úprav. Protože jsou parkety tenčí, jejich zvuková izolace nemusí být dostačující (což lze vyřešit dodatečnou instalací odhlučnění) .

Laminátové podlahy

Nášlapnou vrstvu laminátových podlah tvoří fólie nebo několik vrstev papíru napuštěného speciální pryskyřicí, a tak odolává nárazům i poškrábání. Velmi snadno se pokládá i udržuje a je vhodná ke kombinaci s podlahovým vytápěním. Zvuková izolace je v tomto případě opět nižší.

Keramická dlažba

Keramická dlažba se vyznačuje dlouhou životností a vysokou odolností. Oblíbená je především v koupelnách a kuchyních, kde bývá vysoká vlhkost. Snadno se udržuje a má výborné vodivé vlastnosti, proto je skvělá k podlahovému topení. Výběr dlažby je rozmanitý, každý si přijde na své. Za nevýhody lze považovat náročnější instalace a kluzký povrch.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je levnější varianta podlahové krytiny. Vyrábějí se ve dvou variantách – homogenní a heterogenní, přičemž homogenní podlahy nejsou určeny pro domácnost. Heterogenní se skládají ze dvou spodních izolačních vrstev a vrchní vrstvy z PVC. Kvalitní vinylová podlaha je příjemná na dotek, snadno se udržuje a odolá i menším nárazům a odřením.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.