Útulnější domov díky hodně zvolené podlaze. Jak ji vybrat?

Výběr správné podlahové krytiny je z hlediska celkového komfortu i vizuální atraktivity interiéru naprosto zásadní. Než vaše volba padne na konkrétní typ, ujasněte si nejdůležitější požadavky. Připravili jsme pro vás stručného průvodce, který vás provede základními aspekty procesu.

Specifická řešení pro jednotlivé místnosti

Nabídka materiálů je obsáhlá a každý jednotlivý typ podlahy disponuje více či méně odlišnými vlastnostmi. V prvé řadě proto přijměte fakt, že některé podlahové krytiny nejsou do určitých prostorů ideální.

Pro představu: dřevěné podlahy jsou dražší, vyžadují náročnější péči a údržbu a bez speciální úpravy jsou nevhodné do míst s vyšší vlhkostí vzduchu, ale odmění se vám originálním vzhledem, poměrně vysokou odolností vůči mechanickému poškození a možností renovace. Odolností vůči vodě naopak vynikají vinylové podlahy, které však – oproti dřevěným – nemají tak vynikající tepelně-izolační vlastnosti a mohou citelněji reagovat na teplotní výkyvy rozměrovou nestálostí.

Anebo dilema při rozhodování, zda do interiéru položit reprezentativní parkety, které nejsou tak odolné jako plovoucí podlahy.

Pokud si s výběrem podlahy nevíte rady, uděláte nejlíp, když její vhodnost pro danou místnost zkonzultujete se zkušeným dodavatelem. Dobrou volbou je VM podlahářství – podlahy Tábor.

Záleží také na barevné kombinaci

Na čem se „zasekne“ spousta zájemců o plovoucí podlahy, je hledání optimálního barevného provedení a dekoru. Do větších místností mohou být dobrou volbou tmavší a sytější odstíny, do menších zase světlé podlahy, které prostor opticky zvětšují. Nicméně v praxi záleží také na celkovém barevném pojetí daného interiéru – na barevnosti stěn, nábytku a doplňků. Můžete se vydat cestou kontrastů, nebo naopak zvolit podobné, vzájemně se doplňující tóny. Ale to už je otázkou osobního vkusu, případně konzultace s odborníky na interiérový design. I v tomto směru vám rádi pomohou VK podlahy a parkety Tábor.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.