Víte, jak správně vybrat vodovodní baterii?

Vodovodní baterie jsou nedílnou součástí každé kuchyně a koupelny. Není však snadné vybrat tu správnou, protože k mání je obrovské množství různých druhů. Proto jsme pro vás připravili praktický manuál, díky kterému se při výběru vodovodní baterie snadno zorientujete.

Výběr vodovodní baterie závisí na účelu využití. K dostání jsou dřezové, vanové, umyvadlové, bidetové a sprchové baterie. Každý jednotlivý typ se vyrábí v různých provedeních.

Vodovodní baterie podle způsobu využití

Dřezové baterie mohou být stojánkové, nástěnné nebo s výsuvnou sprchou. Některé typy jsou navrženy pouze pro napojení na studenou vodu.

Vanové baterie lze umístit na stěnu nebo na okraj vany. Populární jsou také podomítkové baterie, které jsou vhodné i do sprchy. Jejich výhodou je úspora místa a komfortní ovládání.

Umyvadlové baterie se dělí na stojánkové, nástěnné a podomítkové. Prodejci zároveň nabízí baterie s výsuvnou a bidetovou sprchou.

Dělení vodovodních baterií podle typu

Páková baterie – je citlivější než kohoutkové baterie a lze s ná pohodlně manipulovat jednou rukou. Páka slouží k nastavení tlaku i teploty vody.

Kohoutková baterie – spotřeba vody je oproti pákové variantě vyšší téměř o polovinu. Hodí se na vanu, kdy nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody.

Termostatická vodovodní baterie – tento typ umožňuje nastavení stálé teploty vody. Disponuje bezpečnostní pojistkou proti opaření, což ocení rodiče menších dětí.

Bezdotyková baterie – moderní řešení, které se ovládá pohybem ruky před senzorem. I u tohoto typu lze přednastavit teplotu a tlak vody.

Nepodceňujte kvalitu a nechte si poradit od odborníků

Pokud si s výběrem vodovodní baterie stále nevíte rady, vydejte se na nákup do specializovaného internetového obchodu v-b-e.cz, kde seženete všechny typy baterií, příslušenství, instalatérské zboží a koupelnové doplňky. Prodejce vám ochotně poradí vhodný model s ohledem na vaše individuální potřeby.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.