V čem je LED osvětlení tak skvělé? Důvodů je víc než dost!

Podceňovat volbu osvětlení se nevyplácí. Vhodně zvolené zdroje dokáží v interiéru hotové divy – prosvětlí temná zákoutí, zdůrazní dominantní prvky a nastolí příjemnou atmosféru, ve které se vám bude lépe relaxovat. V souvislosti s moderními zdroji světla přitom nelze nezmínit LED technologii. Ta hraje v posledních letech prim a rychle vytlačuje zastaralé klasické žárovky, u nichž světlo vzniká rozžhavením vlákna. LED žárovky fungují na úplně jiném principu a nabízí množství podstatných výhod. Proč byste po nich měli sáhnout i vy?

Zásadní rozdíl mezi LED osvětlením a klasickými žárovkami spočívá v tom, že „LEDky“ nevydávají téměř žádné teplo. Na to ostatně reagoval i profesor Jan Valenta z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a navrhl termín „lumidka“, jímž charakterizoval dva základní procesy těchto zdrojů světla – elektroluminiscenci a fotoluminiscenci. Termín žárovka je ovšem natolik zažitý, že se přejmenování zatím neujalo.

Ale proč slovíčkařit. Zaměřme se spíše na praktické výhody, díky kterým jsou LED žárovky stále oblíbenější.

V prvé řadě jde o velmi nízkou spotřebu elektrické energie, oproti žárovkám až o 90 % nižší. LEDky vyzařují jen minimální množství tepla a povrchová teplota se pohybuje kolem 60°C. Světelné zdroje spotřebovávají naprostou většinu energie do produkce viditelného spektra světla.

Za zmínku však stojí také nadprůměrná životnost. LED žárovka vydrží svítit cca 30 – 50 000 hodin, tedy až 50x déle než běžné žárovky.

A aby toho nebylo málo, nemusíte se bát ztráty svítivosti, což je typický znak úsporných zářivek. Když už je zmiňujeme, LED osvětlení má zhruba o polovinu nižší spotřebu energie. LED žárovka navíc začne okamžitě svítit plnou intenzitou a na životnosti se nijak neprojeví ani časté zapínání.

Shrnuto a podtrženo, s kvalitním LED osvětlením v delším časovém horizontu ušetříte spoustu peněz a nebudete se muset neustále starat o výměnu zdrojů. Spoustu praktických rad ohledně výběru svítidel najdete v internetovém obchodě eshop.ledsolution.cz. Specializovaný prodejce nabízí široké spektrum LED svítidel všeho druhu – zářivky, pásky, reflektory, panely, pracovní světla i průmyslové osvětlení. Vše ve špičkové kvalitě a za velmi výhodné ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.