I malá paneláková koupelna může splnit velká očekávání

Pomyslnou achillovou patou většiny panelákových bytů bývají původní bytová jádra. Jsou nevzhledná a nedisponují příliš velkým prostorem. Důmyslná rekonstrukce bytového jádra však může předčit vaše očekávání. Je logické, že čím menší plochu máme, tím více musíme promyslet vybavení a uspořádání jednotlivých prvků. Naštěstí si můžeme vybrat z široké palety zařízení, které je do malé koupelny jako stvořené.

Je z čeho vybírat…

Výrobci moc dobře vědí, že nezanedbatelnou část zákaznického spektra tvoří majitelé menších koupelen. Svou nabídku tak neváhají přizpůsobit, a to nejen s ohledem na praktičnost, ale také designové zpracování. Alfou a omegou každé koupelny je vana nebo sprchový kout umyvadlo a často i klozet.

Při přemýšlení nad podobou nové koupelny myslete minimalisticky, nicméně se nenechte svázat a dejte průchod kreativitě. Existuje celá řada praktických řešení, které vypadají dobře a navíc vám ušetří spoustu prostoru. Příkladem budiž zrcadlové skříňky a úložné skříňky pod umyvadlem nebo vedle něj.

Propojit, nebo nepropojit?

Spoustu místa ušetříte propojením koupelny s toaletou. Dle odborníků však není vhodné propojení místností tehdy, když v bytě žije větší počet osob. Společná koupelna s WV může způsobit nemalé potíže při ranní a večerní hygieně.

A teď několik dobrých rad, které vám v rámci rekonstrukce koupelny přijdou vhod:

  • prostor ušetříte pomocí závěsných skříněk a poliček s krabičkami a košíky pro uskladnění nezbytných drobností
  • vyměňte klasické zrcadlo za zrcadlovou skříňku s osvětlením po stranách – zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, protože vyřešíte prostor pro kosmetiku a hygienické potřeby, ale také světlo
  • vyberte si umyvadlo s úložnou skříňkou, pokud možno rohovou
  • budete-li v koupelně sušit ručníky, pořiďte si malý závěsný radiátor s madlem
  • sprchový kout zabere mnohem méně místa než vana, nicméně dobrou volbou může být i asymetrická vana, která se na jedné straně zužuje
  • co se týče klosetu, je praktičtější závěsná varianta

A zlatá rada na závěr – optického zvětšení malé koupelny dosáhnete mnoha způsoby. Například velkými obklady s kalibrovanou hranou umožňující lepení bez viditelných spár. Za zmínku stojí také zrcadlová stěna, lesklé povrchy a světlé barevné tóny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.