Úsporný vládní tarif má odpovědět na drahé energie. Co všechno o něm víme

Vyúčtování za energie se pomalu, ale jistě stává noční můrou čím dál více českých domácností. Účty za elektřinu a plyn přitom patří k nezbytným výdajům, které nelze vypustit. Preventivní opatření zaměřená na šetření energiemi jsou sice lepší než nic, ale v celkovém vyúčtování udělají malý efekt. Proto vláda nyní v otázce podpory domácností otáčí a chce zavést tzv. úsporný energetický tarif, který by měl Čechům vytrhnout trn z paty. Přečtěte si podrobnosti v našem článku.

Inflace v Česku dosáhla 16 procent – to je rekordní i ve srovnání v rámci Evropské unie, kde Česká republika platí za zemí s třetí nejvyšší inflací. Obrovský podíl na jejím růstu mají dramaticky rostoucí ceny energií, které trápí domácnosti i firmy. S vysokými cenami za elektřinu a plyn má nyní zahýbat chystaný úsporný tarif. Vláda se sice původně podobnému zakročení bránila, nyní ale otočila. Podrobnosti ke speciálnímu tarifu by měl resort průmyslu a obchodu vedený Jozefem Síkelou oznámit v nadcházejícím týdnu. Od začátku roku se debatuje o pomoc sociálně znevýhodněným skupinám, nicméně tento tarif by měl představovat plošnou pomoc domácnostem a motivovat lidi ke snížení spotřeby.

Základním principem speciálního tarifu, kterému se zatím pracovně říká úsporný, by měla být státem garantovaná cena do určité výše spotřeby energie. Podle Síkely na toto opatření bude moci dosáhnout i střední třída. Co se poté spotřebuje nad rámec vymezené výše spotřeby, na to by se měla vztahovat tržní cena. To, jestli se bude úsporný tarif vztahovat na elektřinu i plyn, bude předmětem jednání. Nicméně už teď se proslýchá, že se výhody budou vztahovat na obojí.

Stálý dodavatel pro nestálé časy

Hledáte-li výhodnější nabídku oproti současnému dodavateli energií, nabídka tradičního lokálního dodavatele LAMA Energy vás jistě potěší. Oproti dominantním poskytovatelům plynu a elektřiny je totiž v převážně většině případů levnější než konkurence a ještě nabízí zajímavé synergické možnosti v rámci produktového portfolia skupiny LAMA. LAMA energy je tradiční český dodavatel energií, který působí na českém trhu již od svého vzniku 1. dubna 2007. LAMA Energy je člen skupiny LAMA Energy Group s vlastní těžbou ropy a plynu z jižní Moravy.

Vlastní těžba plynu pokrývá potřebu zákazníků LAMA energy z jedné pětiny. Díky tomu je LAMA energy do značné míry nezávislá na pohybech energetického trhu a může držet ceny dlouhodobě níže navzdory výkyvům na energetické burze a zároveň zajišťovat bezpečnost dodávek. Nově k LAMA Energy můžete přejít online z pohodlí domova, stačí pro to pouze vyplnit kontaktní formulář. Do e-mailu vám následně přijde a plná moc, kterou elektronicky podepíšete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.