Toužíte po dokonale hladké podlaze? Dejte vale betonu a pozvěte domů anhydrit!
Chystáte se na rozsáhlejší rekonstrukci domu domu nebo bytu, v rámci které se nevyhnete rekonstrukci podlahy? Předtím, než se rozhodnete pro „klasiku“ v podobě betonu, zvažte pokládku modernějšího a v mnoha ohledech praktičtějšího anhydritu. V žádném případě však nejde o horkou novinku nebo jen jakýsi módní výstřelek, se kterým stavební firmy nemají dostatek zkušeností. Anhydrit se ve stavebnictví využívá již několik desítek let a často se o něm hovoří jako o „materiálu budoucnosti“. Zajímají vás jeho výhody?
Co je to anhydrit?
Anhydritové neboli lité či sádrové podlahy se skládají ze směsi síranu vápenatého, vody, písku a několika dalších přísad. Z jedinečné certifikované receptury vznikl tekutý samonivelační potěr, který se chlubí celou řadou unikátních vlastností. Využívá se při rekonstrukci starších rodinných domů, ale také při výstavbě nových budov, dokonce i dřevostaveb. Na lité podlahy však nedají dopustit ani firmy, které se specializují na realizaci podlahy v komerčních objektech.
A jaké jsou ony zmíněné výhody, kterých se vám od betonové podlahy nedostane?
V prvé řadě jde o rychlost realizace. V rodinném domě trvá pokládka ani ne den. Díky samonivelačnímu potěru je výsledek rovný, hladký, pevný a s absencí dilatačních spár. Na anhydrit lze následně položit jakoukoliv podlahovou krytinu. Pokládka není fyzicky náročná a nedochází během ní k víření prachu a nečistot. Po podlaze lze chodit již na druhý den a zatížit po čtyřech až pěti dnech.
Vzhledem k vynikající tepelné vodivosti (směs je homogenní) jsou anhydritové podlahy jako stvořené pro podlahové vytápění. Směs pronikne do všech míst okolo trubek a velmi rychle se prohřívá.
A ani tím výčet výhod anhydritové podlahy nekončí. Je velmi pevná v tahu za ohybu a oproti betonovým potěrům má menší tloušťku. Právě proto se využívá také při rekonstrukcích, kdy by v případě betonového potěru hrozilo narušení statiky objektu.
Je to pěkné, ale není to drahé?
Možná vás překvapí, že anhydritové podlahy nejsou drahé. Vzhledem k tomu, že ji není třeba následně upravovat a provádět štěrkování, je cena realizace srovnatelná nebo dokonce ještě nižší než u betonové podlahy. Roli hraje také úspora nákladu za elektrickou energii a vodu.
Litou podlahu bohužel nezvládnete položit svépomocí. Práce vyžaduje zkušenosti a specifickou techniku. Pokud však přesto toužíte po perfektní podlaze, obraťte se na společnost Anhypodlahy s.r.o., která působí v rámci celé České republiky. Anhydrit k vám dopraví ve speciálním výrobním zařízení (tzv. TransMix) a s vodou ho smíchá až na místě. Pracovníci poté aplikují směs na připravený podklad a vytvoří dokonale hladký povrch bez trhlin a spár.
Neváhejte a zažádejte o bezplatnou kalkulaci již dnes.