Nejvýhodnější hypotéka

Mít peníze na koupi vlastního domu nebo bytu je dnes poměrně neobvyklé. Jenom málokdo je schopen našetřit tolik, aby si mohl nemovitost koupit za vlastní. Proto většina lidí využívá možnosti financování, a to samozřejmě hypotékou. Ta je ve světě úvěrových produktů považována za jeden z nejlepších produktů, jaké v tomto segmentu jsou. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by výhodná hypotéka na bydlení měla vypadat. Díky tomu tak i vy budete v budoucnu přesně vědět, na co si dát při jejím výběru pozor, na co se zaměřit a co by vás samozřejmě nemělo nijak vyvést z míry.

Úrok je to nejdůležitější

To hlavní, co je při výběru nutné sledovat, je úroková sazba. Ta bývá dnes stlačena na skutečné minimum, a to nejenom u bank, ale i u nebankovních společností. Důležité je vědět i to, že s ohledem na celkovou částku hraje velkou roli i každá desetina úroku. Platí, že čím nižší, tím lépe.

Důležité je ale dodat, že roli hraje i délka fixace. Jedná se o období, po které se na vaši hypotéku vztahuje úroková sazba obsažená ve smlouvě, a to bez ohledu na vývoj trhu. Srovnání hypoték na Venturio.cz vám tak může nabídnout jak přehled z hlediska úroků, tak z hlediska fixací. U té je třeba vědět, kam bude trh směřovat. Pokud to vypadá na stále klesající trend úrokových sazeb, je vhodná fixace co nejkratší, a naopak.

Refinancování pomůže hypotéku ještě zvýhodnit

I když máte smlouvu již uzavřenou, neznamená to, že se musíte nutně spokojit s jejími podmínkami. Každá hypotéka se dá totiž refinancovat, a tedy převést k jinému poskytovateli. Díky tomu lze získat několik benefitů, jako je například:

  • Nižší úroková sazba
  • Nižší měsíční splátka
  • Kratší délka splácení
  • Nižší poplatky spojené s hypotékou

Navíc je dobré připomenout i fakt, že refinancovat lze i několikrát v průběhu platnosti hypoteční smlouvy, a tak zvýhodňovat skutečně několikrát.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.